Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 05 Mar 2014 20:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Rec je o kadetu 1.3 monopoint. Vec 6 meseci imam problem sa njim. Naime u augustu sam ga nosio na malo veci servis (veci servis u smislu da su jedva nesto uradili a ja sam se bankrotirao). Do tog servisa niasm imao problem sa autom, osim zvuka motora. Sve sam radio samo da malo osvezim auto. (menjana bregasta + klackalice + podloske i sve srnje oko toga, zupcasti, filter ulja, ulje, lamela, sajla kvacila, zglob gume i jos neke sitnice). Auto je extra radio par dana. Tada mi se pojavio prvi problem, brzi pad obrtaja na oko 5-600 kad sam stisnuo kvacilo, pa se gusio motor. To se desilo kad je motor bio zagrejan. Malo su mi nastelovali paljenje i opet radio lepo...2 dana. Zatim su mi cackali nesto oko step motora? ( taj mali motorcic sto kontrolise gas). Open radio 2 dana...
Polako je dosla zima i dok je bio hladno napolju sve je bio u redu, za mesec dana mi se ovo desio samo jednom. E sad od pre mesec - 2 mi opet s*re auto. Sad je sve u redu sa brojem obrtaja, al kad se zagreje auto, motor trza kod ubrzavanja. Lepo se pali, lepo radi na ler gasu a i kad ga vozim konstantnim brzinom sve je u redu. Motor radi sve dok lagano dam gas. Al cim dam malo veci gas motor trza ko lud.
Zamenjeni svi filteri, skinuo katalizator i nema nikakvih promena. Dal neko ima neku ideju sta bi mgoao da bude problem? Verujem da je uzrok na oba dva problema bio isto al nemam bas ideje. Prvo sam mislio da je u pitanju ler motor gasa ili stepmotor ili sto god da je to al po ovim novim simptomama verovatno nije do toga. Sad jos sumnjam na lambda sondu, jel moguce da me to zafrkava? Inace auto vozim samo u lokalu i potrosnja mi je prilicno velika, oko 14-15l benzina, a temerin nije bas velik grad pa ne bih ovo bas zvao nekim gradskim voznjom...

ps. zakacio sam i 2 snimka kako sve ovo izgleda na km satu...



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 06 Mar 2014 09:08 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
To bre trosi ko tenk,proveri gumicu na diznu mozda preliva mnogo gorivo i gusi ga lici mi na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 11:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Nazalost nije bilo ni do toga :crybaby:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 13:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
A struja,kablovi,svecice,kapa,ruka,bobina?
Senzor radilice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 17:37 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Nov 2013 18:55
Postovi: 101
Lokacija: zemun
Ime: zoran
Opel: Kadett 2.0 16v
A jel ti sam i dize gas ili samo trokira i spusta obrtaje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 18:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
dejan nis je napisao:
A struja,kablovi,svecice,kapa,ruka,bobina?
Senzor radilice?

Kablovi su stare godinu dana, ne bi trebalo da je do njih. Svecice isto al neka, probacu da ih zamenim. Ostalo nazalost ne bih znao da proverim, pogledacu posle na gugle ili tu na sajtu dal ima nesto o tome
uranzonje je napisao:
A jel ti sam i dize gas ili samo trokira i spusta obrtaje?

Samo spusta obrtaje malo trokira i ugasi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 18:19 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Nov 2013 18:55
Postovi: 101
Lokacija: zemun
Ime: zoran
Opel: Kadett 2.0 16v
Nema veze sto su kablovi stari 1god,i meni sve to mirise na struju. Vidi promeni kablove i svecice i vidi kakva ti je kapa,dal negde nije pukla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 18:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Samo struja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 20:35 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
potrosnja je ok ali za dva kadeta :wink: ,potrebno je pregledati sve kompletno,sistem ubrizgavanja i struju senzore ,trzanje moze biti i od bombine,ocitaj greske mozda pokaze nesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 21:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Pa znam...eto ascona mog brata trosi oko 8-10 zavisi od stila voznje. A moj kadet jos ima i 5-o stepeni menjac. Trebalo bi i to da mi smanji potrosnju barem malkice.
Inace sa ocitavanjem imam problema. Naime nemam onaj dzek pod haubom sto bi trebalo da kratko spojim. (ni check engin lampica mi nikad nije pokazivao nista) Jednom mi auto video neki drug koji se malo ise razume u sve ovo, pre je i sam vozio kadetta gsi, i on mi rece da mi je kadza verovatno imao obican karburator i neki uradi sam majstor ga je preradio :/ Da imam malo vise love verovatno bih ga vratio na karburator al to mi trenutno nije opcija nazalost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 08 Mar 2014 21:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Imam usisnu sa sve karburator jednogrli je u pitanju ako si zainteresovan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 09 Mar 2014 15:09 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
ako je oznaka motora c13n onda nije prepravljan ,ako je 13s onda jeste,moja masina trosi 8,3 u mesovitom rezimu voznje a na pravcu jednom izmereno 6,2 l ,ibarskom do aerodroma i nazad,cetvorostepeni menjac, zbog pojedinih strucnjaka koji sebe nazivaju majstorima,sve sto sam mogao sam rasturio sredio i sastavio i naucio poprilicno o ovom modelu,tako da ako nesredis skorije slikaj malo pa da krenemo redom ipak je to samo auto nije kvantna fizika :grrr:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 09 Mar 2014 21:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Sa 8l bih bio vise nego zadovoljan :D . Jel tebi karburator ili ovo srnje od elektronike kao kod mene?
Inace 13n, znaci trebalo bi da je sve fabricki.
Sledece nedelje cu nabaviti jos malo alata koje mi fale pa se bacam na posao :d Samo nisam siguran da li da predjem na karburator ili ne?. Nekako me vise privlaci varijanta da mi sve bude mehanicki bez elektronike i kompa starog 30 godina. Previse mogucih izvora za greske. A i nervira me da mi posle paljenja uvek radi na 1600-2000rpm dok mi komp ne shvati da je motor dovoljno zagrejan.

daco je napisao:
ipak je to samo auto nije kvantna fizika :grrr:
E pa meni za sad jeste kvantna fizika. Al ako ne probam nikad necu nauciti, a hteo bih. Ako ga sjebam, ide u delove a ja se vracam na biciklo :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 10 Mar 2014 19:38 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
eloktronika je kod mene,nebih ja stavljao karb ipak ovaj sistem ima vise prednosti,kod mene je plin mada i na benzinu je sve ok osim lambda sonde,ipak manje trosi ovaj sistem od karburatora i benzina i plina ,samo mi je zao sto nije 1.6 i ,ako vozis na benzin nebi trebao preko 7 l u mesovitoj voznji da ti trosi :lokomotiva:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 10 Mar 2014 19:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Ok ideja sa karburatorom zasad nije aktualna. Probacu prvo sve sto mogu ovako kako sad stoji auto.
Danas sam malo rasturio motor, skinuo step motor malo ga ocistio, proverio sam i gumice dizne (majstor mi reko da je ok pa sam i ja rekao da nije do toga...). Sipao sam i malo aditiva za ciscenje dizne, mozda pomaze...
Gumica na dizni nije ostecena ili slicno, i ako nemam pojma kako to treba da stoji, cini mi se da je u redu. Medjutim kad upalim auto izgleda da je Dejan bio u pravu u prvom postu. Bas i ne znam kolko goriva treba da preliva kad je sve u redu al meni se cini da mi ovo spricuje previse. I na 1000rpm izgleda sumnjivo al kad dam gas, kao crevo za zalivanje.

Kad sam sklopio sve i upalio, auto nekih minut radio prelepo. Pa se zagrejao malo i katastrofa. Gusi se, pokusao sam i da ga malo divlje provozam, medjutim jedva de prelazi 2000-2500 rpm, jednostavno nema snage...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 10 Mar 2014 19:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
daco je napisao:
ipak manje trosi ovaj sistem od karburatora i benzina i plina

Bas sam primetio. Kolko bi meni trosio sa karbom? 20l? :ludilo1: :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 10 Mar 2014 22:19 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
dok radi na leru dizna rasprsuje benzin i jedva da se vidi golim okom u pravilnom okruglom oblaku,kada das gas taj oblak je vidljiviji,opet mozda senzor temperature brljavi ili senzor leptira gasa,motor ler gasa mozda treba da vratis klip i resetujes komp skidanjem klema ,ili mozda da se zamenimo sa kadetima :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2014 22:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2010 17:32
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
Ime: Hrvoje
Opel: Opel Kadett E GSi wannabe
Kak se vraca taj klip na ler motoricu

Sent from my PAP4055DUO using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 11 Mar 2014 00:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Klip moze da se skine tako sto se odvrti i skine se zajedno sa oprugom od motora i nije lose da se okrene na dole i da se izsprica cclinerom i da se posle toga ostavi da se ocedi ili da se izduva,nasrafi se opet klip ujedno se i steluje odvrtanjem i zavrtanjem zaptivnost rupe u usisu i nikako nesme da mu bude ostecena ona ivica oko klipa jer tu moze da falsira.A vraca se tako sto se pritisne klip u nutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 11 Mar 2014 22:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
daco je napisao:
...ili mozda da se zamenimo sa kadetima :ludilo:

E druze sto se mene tice moze zamena odmah :lokomotiva:

Danas sam ponovo rasklopio motor, skinuo ceo monopoint - manje vise. Sve sto sam mogao, ocistio sam karb cleanerom. Juce mi dizna nije legla kako treba, to sam isto sredio sa glicerin uljem. E sad sve vratim na svoje mesto i kako upalim auto kao da mi malo lepse radi. Ostavio sam ga 10-15ak minuta, motor skroz vruc, vec se i ventilator ukljucio i za sad kao da ne trokira, ni u leru ni kad dam gas. ne verjume da ce mi trajno raditi ovako, ali nada poslednje umire. Sutra cu ga malo provozati do posla i nazad, pa cemo videti.
A evo i jednog ne_bas_tolko_kvalitetnog snimka kako mi rasprskuje benzin, prvo na leru pa onda kad dam gas. Verujem da mi preliva vise nego sto treba al zanima me misljenje drugih ko su vec videli monopoint i pre...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 11 Mar 2014 22:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Ovo nista ne valja!Kao da sipujes sa flasu.Ili dizna ne valja ili gumica mnogo preliva zato tako i radi.Kao sto sam ti napisao jos u prvom postu reko bih da je gumica ali moguce u da je dizna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 11 Mar 2014 22:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
A pretpostavljam da ce mi dizna kostati vise nego sto mi vredi auto... :seci: Svejedno, ako bude radio lepo, i trosio manje onda neka...
Sacekacu platu pa ga nosim kod nekoga ko je malo strucnije, da mi proveri tu diznu, pa da ne trosim ni ja uzalud. Javicu kad bude nesto novo, dotad zahvaljujem svima za sve savete i strpljenje:) Dosta toga sam i naucio ovih par dana pa eto, ako se nekad nadjemo placam prvu rundu :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 12 Mar 2014 00:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Ma vazno da resis problem a nije lose da se nauci nesto zato smo tu da se pomazemo... :ots:
Nije skupo to kod nas ima za 20-30e da se uzme ceo karb kompletan,e kod tebe ne znam.... :D
Trosice sigurno manje jer bas sprica benzin.Javi sta si uradio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 12 Mar 2014 16:36 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Sep 2012 11:42
Postovi: 146
Lokacija: kraljevo
Ime: danijel maric
Opel: kadet 1.3 i
haha kod nekog strujcnijeg :ludilo: ,ma nema strucnijih od nas ovde ,salim se naravno,ta dizna prilicno lose radi,mozda je do nje ali ipak uradi sledece,proveri pumpu za gorivo u rezervoaru je, mozda je nesto zapusilo sito ili je ona pri kraju ,filter za gorivo je sa spoljne strane desava se i da on zapusi,svaki spoj treba da je stegnut jer gorivo ide pod pritiskom iz rezervoara,izmeri pritisak goriva, sa prednje strane je membrana monopointa na 4 srafa mozda je ona u defektu,i naravo odvodno crevo spojeve,podmazi i kontakte na releju pumpe goriva, po tom snimku pritisak goriva je los samo treba utvrditi razlog ,bilo bi dobro kada bio imao sa drugog auta komp da probas ne znam da nije doslo do nekakvog spoja u samom kompu ali to je retkost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brzi pad broja obrtaja + trza motor
PostPoslato: 12 Mar 2014 19:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Filter sam menjao, to mi bila prva ideja kad mi auto poceo da zeza. A danas sam stao kod jednog majstora tu u komsiluku, pogledao mi auto i kaze da je pritisak u redu, i da je verovatno do dizne. Na zalost nema diznu koja meni treba pa nismo mogli nista da uradimo. Raspitao sam se jos malo i izgleda da nigde nema ovakve dizne u temerinu...E sad nov ne bih kupio a polovnog nebih uzeo preko interneta, kozna dal radi ili uopste pase na ovaj motor. Polako gubim motivaciju da sredim ovaj auto... :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs