Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 23 Apr 2024 09:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 06 Jan 2014 18:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
Zdravo ljudi, imam problem sa moj auto Astra G 1.4 16v motor X14XE, ona ima ugraden plin vec 2 godine sve si je super radio,i sad sve si dobro radi ne cuje se motor kako radi ,ali ima samo edini problem, posledno vrejme javja se seckanje i na benzin i na plin,( na plin po se oseti) u malim obrtaima od 1000-2000 obrt. kad je vozim u 1,2 brzini kad dodajem gas ona zasecka pa povuce i kad je otpustim ona trza (secka) ne mogu da podnesem nervira me i kad je vozim u veci brzinam 3,4,5 ona dobro radi isto otpustam gas imam malo trzanje ko da se ne primetuje al je osetliva papucica gas
Smenio sam DIS modul (bombine) pred 9 meseci togas je crkla pa sam je promenio i pak je seckala,sad sum smenio novi svekice GM original po katalogu ,motorice ler gas, i svi filtri benzin,vozduh i to sve original GM, filter plin ,priklucio sam je na dijagonstici nisto ne pokazuje sve ok. mislio sam da je EGR vetil zacepjen izvadio sam ga da ga ocistim ama ni e bio zacepjen pak sam ga zacisito i problem ni e resen sve si isto radi secka, trza.

Molim vas koj ima vaki problem da meni pomozi ne znam stvarno sta da radim auto me je izludeo,auto je mnogu zacuvani i mnogu ga odrzavljam ne dajem nista da joj fali redovno je praveni servis sve je stavjano na njo original preterjano ja cuvam kao ocima jer se doro i razumjem u automobilima i mehanika samo ovo me dugo muci i nervira me sta ne mogu da ga resim
Procitao sam svi foruma ama ne mogu da dojdem do krajan rezultat sta bi moglo biti, jas se izvinjavam sta je malku veliki teks a nadam se da neko mi pomozi ..pozdrav svi clenove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 06 Jan 2014 23:44 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ako si sve to od delova izmenjao i odradio, ne bi bilo lose da se proveri instalcija i relej iz razloga sto trza na oba goriva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 06 Jan 2014 23:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
a ako e neki kavar okolu instalacija i to sta kazes neli treba da pokaze taj kvar na dijagnostici?
Kod mene nista ne kaze na dijagnostici nema ni jedna greska.
a sta je to relej ni je mi poznato na srpskom jezikom kaj nas u makedonija po inaku se zove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 07 Jan 2014 00:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2013 18:27
Postovi: 64
Lokacija: Umcari
Ime: Rade
Opel: Daewoo Lanos 1.6 16v
MAP senzor i protokomer na usisu proveri, ako mozes skini sa nekog drugog auta pa probaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 07 Jan 2014 00:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
na ovaj motor x14xe nema protokomer,na crevo sta ide od filtera do klapni ima senzor e sad osvim toj da se vidi, al moze taj da se izvadi i da se icisti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 07 Jan 2014 18:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2013 18:27
Postovi: 64
Lokacija: Umcari
Ime: Rade
Opel: Daewoo Lanos 1.6 16v
Pa taj senzor neko zove protokomer.On meri protok vazduha i temperaturu istog.On ako zeza tesko može da se popravi ili očisti,mora da se menja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 11 Jan 2014 17:33 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
Zdravo ljudi danas sam bio kod mehanicara provozili smo se so moj auto,pa tad kao neki maler nie odradilo dobro trzanje (seckanje) ona sta meni se desava kad ga vozim na mali obrtaima kad dodava gas i odzemam gas da trza (secka),ono zaseckao ama ne toliko put nie je bio ravni imao je ozbrdo i nizbrdo, a na ravni put se mnogo izrziti to seckanje.Mehanicar je primetio to trzanje(seckanje) kad dodajem gas i odpustmi kao da ima neki prazni hot,i kaze da ovo moze biti od drzaca motora ili set lamele.
Isto i jas sam imao isto mislenje so ovim dva stvarim da bude problem u to a ne sa elektronike i struja napisao sam gore u moj tekst.
Objasniti opet da moze da konstatirati tacno do sto je problem.Kad krenem so prvi brzini nekad (a ne svaki put) da malo mi zatrese auto i da se cue neki zvuk kao da tropa neki kapak , kad otpustim kvacilo kao da mavati neki udarac (TAK,TAK) a taj udaraz se primeti i kad menuvam velike brzine 3,4,5 ama ne toliko a najveliko kad stavim u rekvers i pustim pobrze kvacilo.Kad vozim 2,3 pod malim obrtaima od 1200-1800 pisaosam pogore da togas ga ima to seckanje dodavanje gas i pustanje gasa kao da ima neki prazni hot a na pogolemi brzine ne se toliko primetue.Kad pojako ubrzati i menim brzine (3,4,5) osetim da kao motor da ne mi e stabilan.
Mehanicar kaze mi da je do set lamele a mose i biti drzaca motora,kaze da ako promeniti set lamele moze da se izgubi to trzanje (seckanje) sto mene mi odi mnogo po zivcima i kaze moze i da ne se promeni da e do drzaca motora,ova auto ima 4 drzaca.

A znam da moze biti problem i edno i drugo ( drzac motora i lamele)
Ne znam od gde da pocnem.
Kako da proverim drzaca motor,proverio sam kad auto e u mjesto i u brzini i da pomeram napred nazat ama to nemoze dobro da se vidi dali e do neki drzac motor ima neko malo mrdanje ama to e normalno.


Vi sta mislite u sto bi moga da je problem????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 23 Jan 2014 01:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
Ljudi ne mogu da veruem sta se desava sa moj problem na auto niko ne moze da otkrie do sto je problem,a ko sto vidim da majstori nisto ne razume.Bio sam kod poveke majstori svi kazu razlicno edni kazu drzaci motora drugi kazu set lamele,treti kazu elektronike ma ne znam vise sta.
Bio sam na tehnicki pregled kazu drzaci se predni i zadni,trzali su alto napred nazat i pod rucna vika nosaci 100%
Bio sam vo ovlasten servis i veke resio sam da narucuem predni drzac i zadni drzac motora i kazem im za svaki slucaj da gi proverat proveri li su svi drzaci kaze da drzaci se svi ok nemaju lufta ni edan da ne narucujemo za bes veze da bacam pare.
Provozio sam edni od nih kazu da ovo seckanje trzanje u 2 brzini pri dodavanje i otpustanje gasa ne je od nosaci drugo je kvar vika donesi auto i platis 20e za pregled da ispitame sta je i so elektroniku i ne znam vise.
Ideme kod drug majstora sta popravja OPEL vozila mie proporucio neki prijatel i se kaem sta sam otiso,ukluci ja originalen GM tester kazu da nema greske gleda senzori sve okolu to sve je ok kaze da EGR ventil ne radi kazu 0% probali smo novi EGR pak isto sve se desava auto trza ,secka i mi vika ostavi auto da proverim palenje.Idem po nekolku sati majstor kaze da palenje sve ok rebras kais je bilo malku labav pritegnao sam ga ali nista pak trza secka kaze da ti imas problem so prenosot (menjaca ili seet kvacila) oooo boze moj sta vise mogu da slusnem.I sad rebrast kais ima neki zvuk sta ga pritegano i zafati na plastiku,pak sam se vratio kaze da neka gumicka ja nema sta je na drzaca motora kaj rebrast kais za da odbie kapak da ne fata,tamu ne gledam da treba da ima gumica.Najverovatnie ni e namestena dobro plastika oko rebrasti bataliosam ga ne mogu da se raspravjam.

Stvarno ne znam sta da radim do sto bi moglo da bude problem,ili da pocnem so zamene na delovi pa da stignem do kvar.
ne znam mozda e do set kvacila mislim da zamenim to pa da vidim kako ke biti posle to dali ke go ima taj problem ne znam stvaro ljudi sta da radim?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 23 Jan 2014 12:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2013 18:27
Postovi: 64
Lokacija: Umcari
Ime: Rade
Opel: Daewoo Lanos 1.6 16v
ne verujem da ce dijagnostika pokazati da je sa svim senzorima sve u redu.Dosta tih senzora dijagnostika ne provali pa moraju rucno da se ispitaju.Kad si vec bio u ovlascenom servisu zasto im nisi dao da ustanove oni kvar i otklone?Ili ni oni neznaju :krsti: ?Potpuno te razumem ali šetanje od majstora do majstora je najgora solucija,jer ni jedan nece da uvaži onog drugog pa onda počnu da kunu i da se isčuđavaju onom ko je radio pre njih.Moj bi ti bio savet,otiđi u taj tzv ovlašćeni servis,gospodo znate li sta je u pitanju,dal mozete da resite i koliko kosta.Ako nepoprave zna se,spusti haubu,hvala lepo doviđenja idemo dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 14 Feb 2014 20:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
E ovako stoi rabote so moj problem na auto sto cima kad pustim gasa,javio mi se luft na roleri na zupcastok remena,i roler na klinesti remen a sam prosao samo 27 000km (set je bio INA i zupcastok remen CONTITECH),i kupio sam nov set zupcastok remena GM auto radi odlicno,promenio sam i novi nosaci motora (predni i zadni) originalni GM da resim problem sto auto cima ama problem e ostalo opet cima kad pustim gasa,stvarno ovo e izluduvacko ne znam do sto e problem :glavomuzid:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 18 Feb 2014 17:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2008 09:33
Postovi: 147
Lokacija: banja luka RS B
Ime: zdravko
Opel: Kadett C - Vectra B - Astra H
Garaza: pogledaj
ANGEL je napisao:
(set je bio INA i zupcastok remen CONTITECH),

ANGEL
Daj molim te pojasni kakve si simptome imao sa Ina setom.Meni auto trza na leru a pri velikim obrtajima nemam problema, kod puštanja gasa cima.
Ugradio sam INA set i nemalo nakon toga imam takav problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 18 Feb 2014 22:47 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
zdravkoco je napisao:
ANGEL je napisao:
(set je bio INA i zupcastok remen CONTITECH),

ANGEL
Daj molim te pojasni kakve si simptome imao sa Ina setom.Meni auto trza na leru a pri velikim obrtajima nemam problema, kod puštanja gasa cima.
Ugradio sam INA set i nemalo nakon toga imam takav problem.


zdravkoco
Simtomi so INA set su bili nemiren rad na motoru skripili su svi roleri posle 25 000km ININ set e gubre cinesko niko da ne stava takvo na auto,posle toga stavio sam set original GM auto se preporodio mnogu smirjeno radi ne se cuje,a to sto ti secka (cima) auto na malim obrtaima nie e do set rebrasti jas imam isti problem i smenio sam predni i zadnji nosaca motora i opet isto i mislim da je do set kvacila,planiram vo subota zamjenim set kavacila i javjam kako e stanje so auto mislim da resim problem so set kvacila videcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 28 Feb 2014 00:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
Promenio sam set kvacila SACHS i auto podobro vuce kumpluk e meksi al problem ni e resen,auto pak cima kad pustim gas ne znam do sto e problem izludio sam

drugari pomagajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 03 Mar 2014 14:38 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2008 09:33
Postovi: 147
Lokacija: banja luka RS B
Ime: zdravko
Opel: Kadett C - Vectra B - Astra H
Garaza: pogledaj
E drug da ti javim da je moj problem sa nemirnim radom i trzanjem na niskim obrtajim riješen.
Mjastor je ponovo skidao zupčasti remen zbog curenja vodene pumpe i ponovo ufazio zupčasti remen i moji problemi su napokon nestali.
Očigledno da motor nije bio u fazi, i da kod mene je INA set, sa njim vozim evo već 25 000 Km.Provjeravali smo sve rolere i ispravni su.
To trzanje u vožnji se manifestovalo ispod 2000 obrtaja kada dajem i puštam papuču gasa auto trza .Preko 2000 to se nije osjetilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 04 Mar 2014 00:55 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
zdravkoco je napisao:
E drug da ti javim da je moj problem sa nemirnim radom i trzanjem na niskim obrtajim riješen.
Mjastor je ponovo skidao zupčasti remen zbog curenja vodene pumpe i ponovo ufazio zupčasti remen i moji problemi su napokon nestali.
Očigledno da motor nije bio u fazi, i da kod mene je INA set, sa njim vozim evo već 25 000 Km.Provjeravali smo sve rolere i ispravni su.
To trzanje u vožnji se manifestovalo ispod 2000 obrtaja kada dajem i puštam papuču gasa auto trza .Preko 2000 to se nije osjetilo.

E kod mene sve sam zamenio kako sto sum napomenio pogore u tekstom i problem ni e resen opet ista prica auto opet trza (cima) kad pustis gas na niski obrtai
i ne znam do sto e problem ne mogu otkriti :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 04 Mar 2014 08:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2008 09:33
Postovi: 147
Lokacija: banja luka RS B
Ime: zdravko
Opel: Kadett C - Vectra B - Astra H
Garaza: pogledaj
Pa možda da provjeriš da li je motor u fazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 04 Mar 2014 13:12 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
E kod mene sve sam zamenio kako sto sum napomenio pogore u tekstom i problem ni e resen opet ista prica auto opet trza (cima) kad pustis gas na niski obrtai
i ne znam do sto e problem ne mogu otkriti :(


Odgovor:

Koliko sam te shvatio ( a ti me ispravi ), prilikom dodavanja i pustanja gasa, pojavljuje ti se trzanje. Cudno je sto ti neprijavljuje gresku, ali ako imas mogucnosti da odes kod nekog elektronicara ili elektricara, koji imaju osciloskop.
Sa njim bi trebalo proveriti kakvivi su signali od senzora papucice gasa. Ako imas odredjenih prekida ( mi to kazemo rupe u signalima ), moraces da menjas taj senzor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 05 Mar 2014 01:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
dobri nikola je napisao:
E kod mene sve sam zamenio kako sto sum napomenio pogore u tekstom i problem ni e resen opet ista prica auto opet trza (cima) kad pustis gas na niski obrtai
i ne znam do sto e problem ne mogu otkriti :(


Odgovor:

Koliko sam te shvatio ( a ti me ispravi ), prilikom dodavanja i pustanja gasa, pojavljuje ti se trzanje. Cudno je sto ti neprijavljuje gresku, ali ako imas mogucnosti da odes kod nekog elektronicara ili elektricara, koji imaju osciloskop.
Sa njim bi trebalo proveriti kakvivi su signali od senzora papucice gasa. Ako imas odredjenih prekida ( mi to kazemo rupe u signalima ), moraces da menjas tasenzor.

Da prilikom dodavanje i pustanje gasa ono trza cima i najizrazeno je u 2 brzini kad pustim gas na malim obtai od 1500-2000 i kad cima se cue napred neki zvuk kao "ckckck" ne znam kako toj zvuk da vi opisem,(kako auto da palis na guranje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 05 Mar 2014 01:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
zdravkoco je napisao:
Pa možda da provjeriš da li je motor u fazi.

Ne te razumem
Kako da je motor u fazi???
Pojasni malo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 05 Mar 2014 10:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Proveri da nije zupčasti kaiš prezubio, preskočio za jedan zub (ili ne daj bože više).
Motor je "u fazi" kada okretanje radilice u odgovarajućem vremenskom intervalu prate okretanje bregaste, otvaranje ventila, ubrizgavanje goriva, vazduha ...
Ako se poremeti ritam ovih faza u radu motora, imaš neravnomeran rad motora ili u težim slučajevima krivljenje ventila ...

Slika

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 05 Mar 2014 22:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
civid je napisao:
Proveri da nije zupčasti kaiš prezubio, preskočio za jedan zub (ili ne daj bože više).
Motor je "u fazi" kada okretanje radilice u odgovarajućem vremenskom intervalu prate okretanje bregaste, otvaranje ventila, ubrizgavanje goriva, vazduha ...
Ako se poremeti ritam ovih faza u radu motora, imaš neravnomeran rad motora ili u težim slučajevima krivljenje ventila ...

Slika

set zupcastok remena je promenjen pred 10 dana auto super radi na leru i smireno znaci nema nemiren rad na motora mislim da majstor to sve dobro uradio on mi odrzava auto i radi vo ovlasten servis za opel ne mislim da utne takvo nesto,e sad mene me zanima nesto tie sajbni na bregasta sto stoi zupcas remen imaat recki na sajbnite,kako treba pravilno da bidat namesteni,horizontalno da se vo ista linija?
Jel to e stluvanje i palenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 04 Maj 2014 00:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jun 2013 06:35
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Ime: Vuk
Opel: Astra G 1.8i 16v sport, karavan/ Astra F 1.6i 8v karavan/ Kadett 1.6s 8v
Ja sam imao slican problem, znaci auto je cimao pri ubrzavanju sa niskih obrtaja i gubio snagu, cesce kad je na radnoj temperaturi a kad je hladan skoro i da nije ali ne stalno nego kad se njemu hoce. Kao gresku je izbacio izostanak paljenja na jednom od cilindara... znaci bobina, odemo uzmemo novu bobinu mobileeletron kad ono auto opet secka posle 10tak km i to sa novim svecicama, pa ciscenje dizni i opet secka, na kraju se ispostavilo da jeste bobina ali kada sam stavio Sagemovu od druga isprobao pa zatim kupio novu Beru Germany za koju sam cuo da je fabricka ugradnja, auto je posle toga radio perfect.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 19 Jan 2015 17:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Okt 2013 22:38
Postovi: 2
Lokacija: beograd
Ime: vlatko
Opel: astra 1.6 16v
zdravo ANGEL, ja sam iz makedonije-sta si uradio-jesi li sredio problem???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 21 Jan 2015 08:39 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2013 19:00
Postovi: 127
Lokacija: mala krsna - veliki idjos
Ime: Lav
Opel: ljuta masina
Garaza:
Ako na nekoliko dijagnostika nema gresaka u sistemu ubrizgavanja goriva, tvoj automobil ima gresku mehanicke prirode. Ocigledno je da je specificni kvar, trebalo bi prekontrolisti obrtni prenos snage motora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem Astra G 1.4 16v seckanje na benzin i plin
PostPoslato: 31 Maj 2015 02:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 21 Dec 2013 22:13
Postovi: 44
Lokacija: Macedonia
Ime: Opel
Opel: ASTRA G 1.4 16V
Jos nisam resio problem sve sam probao menili su drugi delovi da se proba od drugi auto: svi senzori bombini, svekici,kompljuter,vnatresni zglobovi,menjac,step motor za ler gas,EGER vetil,palenje provereno dobro,novi drzaci na motor,novi stavjeni podizaci..... i auto pak isto radi secka na odpustanje gasa i drugo kad pustis gasa niz brda so 2 brzina na 2 000 obrtai auto mnogu trza kao ludo a to ne se desava cesto kad auto hoce, na momete dobro ide na mometi ne kad auto dobro ide to seckanje malo se oseti (pak ima seckanje ama ne toliko) a kad je lose, secka cuje se udar na pustanje kvacilo pri promene brzine cuje se i kako lupa menjac i stvarno ne znam sto bi moglo biti so ova auto od nista je ispadnao nesta :banghead


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs