Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:42

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 10 Dec 2013 21:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Nov 2012 19:13
Postovi: 10
Lokacija: Pancevo
Ime: Bata
Opel: Corsa c 1.3cdti
Pozdrav svima,imam Corsu C 1.3 cdti i zanima me dali je ovo normalno ili ne ,predjem od 20 do 25 km otvorene voznje da bi temperatura motora dosla jedva da mrdne kazaljku,znaci oko 70c,u gradskoj voznji je slicno,dali je to normalno ili treba menjati termostat i koliko to moze uticati na potrosnju posto mi u zimskim uslovima trosi blizu 8l :seci: u lokalu.Hvala na pomoci i savetima. :dedica: :wow :wow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 10 Dec 2013 21:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011 23:38
Postovi: 399
Ime: Nikola
Opel: Astra G 1.6
to ti se desava kad upalis grejanje? hladno vreme ne moze da zagreje motor hladis ga pomocu grejanje... pokusaj vozi tako ali nemoj da palis grejanje u kabini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 10 Dec 2013 21:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Nov 2012 19:13
Postovi: 10
Lokacija: Pancevo
Ime: Bata
Opel: Corsa c 1.3cdti
Nema veze sa grejanjem,isto se ponasa,isprobano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 10 Dec 2013 22:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011 23:38
Postovi: 399
Ime: Nikola
Opel: Astra G 1.6
onda termostat ostao otvoren... upali auto da radi i prati creva da li su oba vruca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 11 Dec 2013 10:12 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Jel neko obrisao moj post?

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 11 Dec 2013 22:22 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Nov 2012 19:13
Postovi: 10
Lokacija: Pancevo
Ime: Bata
Opel: Corsa c 1.3cdti
Izgleda da jeste,nema ga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 25 Jan 2016 15:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Dec 2015 21:27
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Ilija
Opel: Corsa 1.3cdti
Sta si uradio sa tim termostatom ? jesi ga menjao ili ne?? i ja imam slican problem temperatura uopste se ne podize jeste da je napolju ovih dana i -10, oko -5 ali opet bi posle sat vremena voznje morao da podigne temperaturu. I sta to znaci kad termostat ostane otvoren? onda ne moze da dostigne radnu temperaturu ili sta??? pozZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 25 Jan 2016 19:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2015 20:52
Postovi: 68
Lokacija: Beograd
Ime: Goran
Opel: Corsa C 1.2
Ma hladno je breee, nece da dize nesto preterano temperaturu, mislim da je to normalno, i kad digne, pustis malo da ide u leru ili bez gasa odma ga ohladi hladan vazduh i ono sto je digao opet vrati na nulu. Zadnjih mesec dana mi se desava da do grada i nazad on ne predje 80 stepeni sto je nekih 20km ukupno, a danas na nekih 7-8 stepeni postigao radnu u prvih 3km. Ne opterecujte se puno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 26 Jan 2016 20:46 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
To ti je normalno. motori novije generacije ne rasipaju energiju na zagrevanje motora, pogotovu dizeli. Jedino nije normalno sto ti trosi tolko. Meni ne prelazi 5l/100 u bilo kojim uslovima.

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 26 Jan 2016 23:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Dec 2015 21:27
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Ilija
Opel: Corsa 1.3cdti
Canjon i gentleman, nadam se da ste meni pisali. NI 1 mi nije dao odgovor oko termostata, otvara - ne otvara - zatvara - i sta to znaci ??!!? Ako obojica vozite corsu c 1.3 dizela, kazite mi na minus 5 za koliko vremena ili kilometara vama podigne temperaturu i na koliko stoji temperatura? Koliko pokazuje? Ili jos bolje slikajte ?? ;)
I Gentleman......mislim da smo se malo ubrzali pre mozda 10-15dana kod vojne bolnice...isto si ispred mene pa kad sam te video dodao sam malo gas...da mi ne bezis mnogo. Mogli smo i na crtu da stanemo samo sa ja na semaforu iso desno. Inace moze na crtu kad oces ;) POZZ
I ne znam kako ti to ne prelazi 5 litra na 100 i kako to meris burazeru ....na ovih minus 5 ili minus 10!! poz! Jedino da vozis ficu dizela od 800kubika i mozda 500kg ??? ^_^ ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 28 Jan 2016 01:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
Iako nemam taj motor , vec 1.9 cdti koji je isto kao i 1.3cdti fiatov, mislim da nije noramlno to za temperaturu.
Do pre dva dana sam imao isto problema sa podizanjem temp (bolje reci ne podizanjem) jer voznja recimo 30 min na nekih 5-10c ne podigne ni mm na meracu i ne greje bas sjajno , a i kada podigne to spusti za 200 m otvorenog puta i onda i to sto je grejalo cim izadjem na auto put vise nemam grejanje :(
Juce zamenio termostat i druga prica, posto sam iz Surcina i od mene do Bezanije ima nekih 5km prakticno konstantno nekih 50/60 km/h i recimo na 4 km vec podize na prvu crtu i kada podigne na prvu crtu za bukvalno 1 km dostigne radnu temperaturu tj 80-90c i ma koliko vozio naotovrenom on ne spusta ispod tih 80 i nesto , i ne bi ni trebalo jer on odrzava radnu temp kada zatvori termostat vec samo kada ode preko on pusti vodu u hladnjak da je spusti (bar tako ja mislim :)
A grejanje je sada kao u sauni :dzony:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 29 Jan 2016 01:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Dec 2015 21:27
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Ilija
Opel: Corsa 1.3cdti
acasurcin, tako je u pravu si. Danas je zamenjen termostat na korsi, sad je druga prica, podigo je brzo temperaturu, i greje bolje. Videcemo ovih dana ubuduce, inace to je to :) POzdrav :) :dzony: :postovanje: :banghead: :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 29 Jan 2016 13:23 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
meni je isto termostat za zamenu, ali posto to nisam uradio ove jeseni, delimicno sam resio problem tako sto sam stavio karton na skoro ceo hladnjak, svuda gde je mogao da se ubaci i lepo greje. to je privremeno resenje onome ko hoce da se greje ali ne stigne odmah da zameni dotrajali termostat. naravno, karton se ne vidi sa spoljne strane kad se gleda :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 29 Jan 2016 16:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
:ots1:
Evo i danas voznja autoputem , kada dostigne brzo radnu temp ne pada uopste temperatura ispod tih 85 -90c :D
Tako da ubedjen sam da mnogi imaju problem sa termostatom , a da ni ne znaju , jer nije normalno da se temp spusti kada dostigne radnu motor i naravno nije normalno da posle 30 min voznje ne podigne temp :D

Mene je iskreno vise ubijala radna temperatura nego grejanje jer tacno je grublji zvuk motora dok ne dodje do radne temp tako da nije dobro voziti dugo sa tim problemom :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 29 Jan 2016 21:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
@Ilija88, moj odgovor je bio prvenstveno namenjen kreatoru teme @Yuki, ali i svima onima koji se pronadju u njemu. Kazem kakvo je moje iskustvo i iskustva ljudi iz mog okruzenja. Bas cu sutra da proverim da li mi je dobar termostat. Na ovo vreme oko nule temp se podigne posle 4,5km i bude na 70, 70 i nesto stepeni. Na autoput kad ga nagazim malo vise ode i na malo vise od 80. Grejanje je dobro, ali ko zna, mozda gresim. Mislim da je radna temperatura motora opseg temperature, a ne neka tacna vrednost npr 80 ili 90 stepeni. Motor se ne hladi samo preko rashladne tecnosti, vec i preko vazduha oko njega, leti je radna temperatura visa nego zimi. @Ilija, odakle znas da sam to bio ja? :) a na crtu mozemo uvek :) a sto se tice potrosnje, napunim rezervoar, predjem oko 900 km i opet ga napunim, tad stane oko 45 L, kapacitet je 44L ali do vrha stane oko 48L.

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 29 Jan 2016 23:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Dec 2015 21:27
Postovi: 5
Lokacija: Nis
Ime: Ilija
Opel: Corsa 1.3cdti
gentleman, za situaciju kod vojne bolnice vise je bilo pitanje nego konstatacija, posto mislim da nema bas puno takvih modela kod nas.I da si bio ti mislim da bi se setio jer mislim da me taj enko video pored sebe itd itd... A sto se potrosnje tice...kazi mi gde to vozis?? i kada? poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 01 Feb 2016 20:43 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Nisam zapazio, mozda sam bio ja.. uglavnom po gradu, od B.brod do N.selo, prodjem ceo grad, svaki dan po 24 km, svako jutro i svako popodne :) i za termostat ste bili u pravu, ne radi ni meni, tj. ne zatvara, fora je sto je meni tako od kad sam kupio kola, pa sam mislio da temp. motora takva i treba da bude, a i komsiji je tako, ne radi ni njemu :)

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 01 Feb 2016 21:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Mar 2012 17:31
Postovi: 547
Lokacija: Beograd (Surcin)
Ime: Aleksandar
Opel: Opel signum 1.9 cdti
To sam i ja primetio u svom okruzenju jer dok nisam naisao na taj problem na svom autu nisam ni razmisljao , pa cak i na proslom autu sada kada vracam film imao sam sporo dostizanje radne temperature :)
Isto je tako i meni jer sam i ja skoro uzeo auto i dok je bilo 20 c brze je doatizalo pa nisam obracao paznju, ali cim je palo ispod 20 nastali problemi , tako da nakon zamene sam bas primetio razliku , pogotovo na autoputu :D
Mnogi vozaci imaju taj problem , a da toga nisu svesni jer misle da taj motor tako funkcionise i dok ne zamenis mislis da je to ispravno, tako da zameni i videces razliku :ots1:

Hahah ista prica , i moja dva drugara isto nakon moje zamene termostata isto kazu da imaju isti problem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Temperatura motora Corsa C 1.3 cdti
PostPoslato: 01 Feb 2016 21:25 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2014 22:22
Postovi: 143
Lokacija: Србија Ниш
Ime: Milan
Opel: Corsa C 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Pa da, prosto sam mislio da se tako sporo zagreva, jer nisam imao iskustva sa drugim kolima, kod yuga to ide mnogo brze :D menjam ga ovih dana, pa cemo da vidimo :)

_________________
Neka Vam sreca pokaze put, da ne otkrijete kako zivot boli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs