Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Apr 2024 23:55

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 06 Sep 2013 21:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Ima tu jedan mali senzor, ispod plocice elektronike, iz njega izlazi flat kabel, a za telo pumpe je pricvrscen sa dva torexica, mislim da su T25, ili T27, ali mani, kad ocitas greske, pa nam javi sta belezi :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 06 Sep 2013 21:53 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 06 Sep 2013 21:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Vazi, javljam sigurno, hvala vam momci.A sad trazim dijagnostiku :)

I dalje je svaki predlog dobrodosao, sve sto moze da se ispita u kucnoj radinosti, nije problem :)

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 07 Sep 2013 08:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Od kad ga je tata cackao nece preko 3000 obrtaja, u brzini nema sanse preko 1500, malo ide i pocinje da trza a dimi strasno, pravi oblake. To se nije desavalo do sinoc, po nekad je trzao a sad ne moze da se vozi. Posla sam do grada i jedva sam ga vratila kuci.

Inace kad sam imala problem sa paljenjem, pa kad su mi menjanja prelivna creva,mislim i da je oko filtera cackano, skinut neki povratni ventil koji je bio naknadno ugradjen, gumice itd iso se ovo desilo kod majstora u garazi, a on ne moze da se seti sta je majstor radio. Misli da je skidao klemu, mi je skinemo na minut i vratimo on malo lepo radi i vrati se na isto. Nesto je zeznuo sinoc kad je skidao filter ili kad je raskacivao protokomer...moze li pomoc? Kako da se vrati u predhodno stanje, da bar utorak mogu da ga odvezem do majstora, ne mogu ga slepati kroz ceo grad :(

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 07 Sep 2013 09:12 
OffLine
Tehnicki Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2010 17:17
Postovi: 1250
Lokacija: Beograd
Ime: Milan
Opel: Vectra C GTS, Astra G
Garaza: pogledaj
Jel ti ne pali turbinu?
Proverite sva ona vakumska creva, ima ih nekoliko a znaju da zezaju.

Cale je imao slican problem na istom motoru i na kraju uz pomoc OpCom-a nadjemo gresku i ustanovimo da je bilo do senzora pritiska vazduha, koji smo ocistili i od tad sve ok. ;)

Slika

Tako da bez dijagnostike nista..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 07 Sep 2013 09:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Aha, jel moze to u kucnoj radinosti da se ocisti? Gde odprilike stoji senzor pritiska?

Ako moze pomoc i koliko ima vakumskih crev i kako je najbolje proveriti ih.

Najverovatnije ne ukljucuje turbinu, jer u brzini ne moze da predje 1500 obrtaja a mislim da se turbina ukljucuje na 2500

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 07 Sep 2013 15:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Ako je to senzor u protokomeru onda je on ociscen. Malo bolje radi, samo sad smo skinuli klemu da vidimo sta ce biti

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 07 Sep 2013 15:56 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
IAT senzor je u protokomeru
IAT senzor je senzor za merenje temperature usisanog vazduha.
Senzor pritiska vazduha se nalazi na usisnu granu sa desne strane kad stojis ispred motora.
Dali radi turbina proveriti tako sto zavuces ruku ispod turbine , proveri dali je poluga koja ide sa vakuuma do turbine zategnuta na maximum (upaljen motor) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 07 Sep 2013 16:09 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Ok, i to cemo pogledati pa pisem rezultate. Hvala puno.

Samo mi daluje d je sad podigla nivo ulj, malo je sad nakrivljena, posle cu proveriti na ravnom

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 15:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Ociscen i taj senzor i ako je ciscen kada i usisna ali nije na odmet. Kaze nam majstor, inace drugar koji se bavi mehanikom da je mozda prilikom odvrtanja filtera uvukla vazduh, ako vectra upali da li to znaci da je isterala vazduh ili se mora onom pumpicom naknadno isterati?
Posto je od odvrtanja filtera u katastrofa stanju, pre je mogla da se vozi i po nekad trgne sad ne moze.

Upalila je na gurku, a posle toga pali na kljuc, samo sto u brzini nece preko 1500 obrtaja i dimi a pcelo je to od odvrtanja filtera.

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 16:22 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Maki to nema veze sa odvrtanjem filtera , to je koincidencija.Bas sam juce radio slucaj kad je mehanicar cistio EGR i posle toga Astra nije htela da upali.Rezultat = crkla bosch pumpa .Sacekaj do sutra ako sam lepo razumeo i vidi sta ce pokazati dijagnostika.Ako postoji kod P1220 , bas mi je zao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 17:40 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Carbon, razumem te potpuno. Ali najgore je sto mi se ovo vec desilo tada kada su menjane gumice na diznama, prelivna creva i ostale stvari,ali bas bas bas isto, kaze tata da su gusili u garazi - radionici dok je turirao. Ali ne moze da se seti sta je taj majstor tada uradio, vektra je posle bez problema isla a nije cackano oko pumpe. Isto je tada oko filtera cackano jer je uklanjan neki nepovratni ventil koji je naknadno ugradjen, pa je mislim i menjan ili samo odvrtan filter i isto se ovo desilo, nije htela da ide, isti ali 200% isti simptomi samo je tad bila kod majstora dan, dva. Ali taj majstor nema dijagnostiku i adi napamet pa necu opet kod njega, narucila sam i ja dijagnostiku, trebalo bi sutra ili prekosutra da stigne pa cemo videti. Samo me muci sto je vec imala taj problem a nije bila pumpa u pitanju.

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 18:00 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Pa da , jos tada je poceo problem koji nije bio tako naglasen kao sad.desava se i meni na moju Vectru potpuno isto ali znas kako kazu u elektricara sve sijalice pregorele pa nema ko da ih promeni :) i cekam kad ce da crkne pa da ju odradim celu.Verujte , taj ventil predpaljenja zbunjuje toliko mnogo da dodje ti da bukvalno bacis auto niz liticu.Procitaj malo moje postove , videces da ima ljudi koji nisu samim sebi hteli da priznaju da je pumpa u pitanju.Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 20:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Jutros Zafira, slicni simptomi, trzanje u voznji, i torkiranje kad se turira na leru,iza nje dima sacuvaj Boze, pumpa demontirana, sutra krece put N.Miloseva :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 20:43 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
U zadnjih desetak dana tri vozila sa istim kvarom P1220, da li je koincidencija ili je losa nafta je pitaje, na sva tri vozila tocila su naftu po povratki iz Grcke u Makedoniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 20:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Na zalost ne slikah pre neki dan kod majstora istocenu naftu iz rezervoara E46.
Sve bi vam bilo jasno.
Pola balona voda, a gornji deo nafta sa nekim muljom, slinama, cesticama... Na sve lici, samo na gorivo ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 21:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Eh :( Ja se nadam da nije, a najbezbolnije resenje je reparacija? Ko to radi? Koliko kosta? Citala sam oko 250e? Kakva je situacija sa nabavkom polovnih pumpi? Da bar znam koliki me izdatak ocekuje :(

ZeroNenad * Sta god da je problem ja bih volela da ocistim rezervoar, moze li to otac moj da uradi, alata ima dosta ali nemamo kanal ni neku vecu dizalicu,sem standardnu vektrinu...koliko je moguce to izvesti u takvoj situaciji? Jel skidanje komplikovano?

Da li je ista pumpa za Vauxhall-a i Opela? Posto su mi neki delovi okrenuti kontra u odnosu na opele standardne, da li ce mi odgovarati pumpa od opela? ili da trazim ootpad sa vauxhall-ima?

Uh, hvala Vam svima na odgovorima, savetima i predlozima ali pojedini niste me utesili :D

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Poslednji put menjao maki014 dana 09 Sep 2013 21:48, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 09 Sep 2013 21:35 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Godza je napisao:
U zadnjih desetak dana tri vozila sa istim kvarom P1220, da li je koincidencija ili je losa nafta je pitaje, na sva tri vozila tocila su naftu po povratki iz Grcke u Makedoniji.


Da znas da si u pravu Gorane Makpetrol je KATASTROFA , ja nestrpljivo ocekujem da pocne grejna sezona da si sipam loz ulje iz Okte.Vectra prede kao malo mace a ide ko zmaj.Nikakve greske niti P0400 kamo li drugo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 12:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Nabavljena dijagnostika, jedva se snadjoh, umalo komp ne izlupah:D Izbrisane sve greske, negde sam ih sacuvalan na ono dugme sacuvaj greske ali ne mogu da nadjem u koji folder, a i hocu da vidim kaok se ponasa sad, a posle cu po kompu smurati da vidim gde sam ih sacuvala.

Izbacuje mi gresku P0400 provozam se, isturiram, pali - gasi lampicu, vratim se, nakacim i samo ta greska stoji. Sta je P0400?

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 12:50 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
EGR

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 12:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
A mi smo ga kao cistili :taz sad sam gledala neke parametre ali ne znam koliki treba da budu, Miki, Godzo ili bilo ko ko se razume nek mi kaze moze li pumpa da se proveri i kako pa da tesitiramo i nju i sve ostalo sto treba

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 13:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Makili, parametri koji su tebi vazni su stvarni i zadati ugao predpaljenja u rezimu kad auto pobrljavi.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 13:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Aha, sad su da trazim ali nebi bilo na odmet da mi pomognete pod kojim nazivom to sto stoji, (angle pre ignition?) a sad cu pokusati sama da cackam jos malo

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 19:13 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Jedine greske koje javlja su p0400 i p1660 koliko se secam - kad raskacimo filter goriva.

Malo se cackalo, radilo, probalo i doslo do zakljucka da je sav problem bio do filtera - filter u rezervoaru + (proverena creva i stavljene druge selne) i filter goriva pod haubom...slike ce pokazati svoje...Vise nego tuzno...

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Inace na zadnjoj slici nema povratnog creva jer ga je tata stavio direktno na otvor rezervoara a providno odvodno crevo je puno goriva bez mehurica.
Kasnije cu dopisati jos, jos su radovi u toku :) Sutra je praznik pa d se zavrsi koliko toliko :)

Izvinjenje Night-u jos jednom :)

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 19:45 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Pocela je kisa :) Nazdravlje :) Evo ovako,malo detaljnije.

Vektra kad se upali radila je neki 15 - 20 sec normalno, turiram i do 5000 obrtaja, posle toga trokira i izbacuje oblakee dima. Jedva ide, preko 1500 obrtaja sanse nema.
Cale mi je pricao 3 dana da hoce sa kanticom da proba ali ja to nisam htela ne verujuci u njegove sposobnosti :), jer je sva sumnja spala na pumpu.
Samo se cekala dijagnostika a majstor koji je zakazao za danas je otkazan. Na dijagnostici ne izbacuje gresku pumpe, a i tati je bilo cudno - ,,da je pumpa on ne bi radio ni sekund normalno a ne posle 15-20sekundi da proradi lepo" - njegovo razmisljanje od kako je prestala da radi a ja sam ga ubedjivala da to nije to :D.
Uzeo je kanticu,providno crevo i alat. Poslao me na pumpu/ napunila kanticu :D Skinuo je crevo koje dovodi gorivo u pumpu, napunio ga naftom i isterao mehurice...onda je drugi kraj ubacio u kanticu.
Ja sam upalila vektru, turirala,probala svasta -ona radi perfektno. Ih, moje radosti. :D
Tada nam je bilo jasno da postoji problem u dovodu goriva...Da ne duzim, podigli smo kola , tata se zavukao,kontrolisao creva, nastavljao providno da vidi odakle pocinju mehuurici - gde uvlaci vazduh. Dosao je do rezervoara i bas na poklopcu probao kao gore na slici, ona je uvlacila vazduh i to dostaaaa vazduha. Skinuo je taj poklopac, izvadio filter i imali smo sta da vidimo. Onda je ociscen filter, vracen, stavljene nove selne na creva i nema mehurica :) Sada malo problem pravi filter pod haubom, on negde uvlaci malo vazduha, po neki mehuric... uhvatila nas je kisa pa smo zbrisali :)

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs