Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 23:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 19:58 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 628
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Izvinjavam se.

Sve je navodilo na to sto sam rekao.
Svaka cast , mozda i ja spasem nekog .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 20:03 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Inace to je taj euro dizel visokih performasi, odlicnog kvalitata i sa povoljnom cenom :)

SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 20:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Carbon, nema sta da se izvinjavas, cenim svacije misljenje i svaki predlog je dobrodosao. I ja sam citala po netu da kada strada mehanika pumpe da su isti simptomi i prosto sam bila ubedjena da je pumpa. Ali sam nekako u sebi molila Boga da nije :)

Pa bas zato sam i podelila tatin rad sa Vama, mozda i nekome jos pomogne, a ne mora niko da ima simptome kao ja, svakao nek pregleda filter u rezervoaru.

Skida se tako sto se podigne sedalni deo sedista, tu je prorezan tapacir, ispod je crna okrugla plastika, ona se izvadi srafcigerom. Raskace se creva, i pozeljno je svezati ih kanapom da se nebi podvukla izmedju limarije i rezervoara pa da mora da se skine rezervoar. Kada se raskace creva vidi se kako se skida on, skine se prsten oko polkopca rezervoara - okretanjem na levu stranu, dok se ne oslobode zubi na prstenu. Onda se izvadi poklopac rezervoara, sa njim izlaze creva, mora se otkaciti pvratno crevo, mali kablici od plovka. Povce se gore poklopac, zaavuce ruka u rezervoar i vide se na filteru 4 kao zaice koje se vuku ka sredini filtera i onda se samo filter izvadi. Ukratko, za laike i koji bi da to odrade sami.

@Godza - Da, da to je taj kvalitet. Inace to belo sto se vidi na resetkici filtera, je ocisceno malo pre slikanja, ceo je bio u toj prljavstini.

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 10 Sep 2013 21:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Jeste offtopic, jesam dosadna, ali sam srecnaaaa :dzony:

Vectra ide kaooooo zmaj, probala sam i po uzbrdici,po ravnom, po nizbrdici a joooooj kako ide :dzony:
Ne trza, ne dimi uuuuuuh :dzony:

Jedino sto malo od kucista filtera dobije po neki mehuric sitno ali negde se potkrade, do kucista filtera nema ni jednog. Stavljen melo pre novi filter i gumice, ali se negde opet potkrade.

Cistite filtere u rezervoaru, verujte to vise nije onaj auto, lepi za sediste na uzbrdicama...i pre je isao kao metak dok nije trokirao a tek sad....uh :dzony:

Sreeeeecna sam, kao malo dete :D

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 11 Sep 2013 07:58 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Eto šta znači biti strpljiv. Prvo se provere najbanalniji mogući uzroci. Mene je (nadam se) drndao jedan o ring. Mada su i prelivna creva bila loša i zamenio sam kućište filtera. I meni je majstor čistio rezervoar i kaže da je horor od prljavštine bio u tom situ sa slike.
Nego ovako proveri kućište filtera. Kaži ocu da napravi cevi kao na dovodnom crevu. Navuci gumeno crevo na tu cevku i ubodi u jedan od otvora na poklopcu kućišta. Drugi otvor dobro zatvori i neka neko povuce vazduh i napravi vakuum ustima. Jezikom drži zatvorenu cevku i mora da drži ako dobro dihtuje. Hoće poklopac kućišta da naprsne od preteranog zatezanja onog toreksa.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 12 Sep 2013 23:56 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2013 16:59
Postovi: 894
Lokacija: Valjevo
Ime: Marija
Opel: Nekad...Vektra 2.0 DTI
Isprobao ga je otac , danas ga je nesto cackao ali nisam bila s njim,pa ne znam sta je tacno radio. A zbog drugih koji mozda budu imali ovakav problem...evo resenja mog problema ukratko i sa zakljuckom.

Trokirao je i dimio jer je filter u rezervoaru bio u veomaa zaprljanom stanju, i jedva je uvlacio gorivo. Plus je crevo,koje se takodje nalazi u rezervoaru bilo slabo stegnutno, onim fabrickim selnama..pa je uvlacio mnogo vazduha i pumpa nije imala dovoljno goriva, a EGR je blokirao broj obrtaja tako da se sve poklopilo...vectra je verovatno ulazila u safe mod pa je i to stvaralo problem.

Uglavnom posle ciscenja filtera i dotezanja creva ona je prodisala, jutros primecena slavinica i da blokira na 4000 obrtaja....ocitam gresku p0400 = EGR. Promenim EGR i za sad funkcionise savrseno.

_________________
~ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸¨˝´˙`˛°˘^ˇ~


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 2.0 DTI Trokira i nece preko 3500 obrtaja
PostPoslato: 13 Sep 2013 07:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Srećni ti kilometri :dzony:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs