Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 16:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 14 Jul 2013 17:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Pozzz svima, iznecu u cemu je problem pa ako ko ima iskustva dobro bi dosla pomoc da ne lutam od majstora do majstora... Skoro sam uzeo astru g 1.7 cdti 80ks 2004 god, na satu 210000km sad odi ga znaj...odradjen je veliki servis i mali,svi filteri i sipano gm 5-30w, auto dobro pali(ne vergla dugo i ne izbaci ni malo dima), ima miran rad, ne dimi na poklopcu ni na meracu, ne trosi ulje predjeno 2000kom nista,vuce dobro, nema zastoja ima direktan odziv na gas,normalna potrosnja ali dimi i to me izludjue ali izludjuje, tipa na nekoj uzbrdici pri 1500-1700 konstantno, pozadi je dim je oblak i konstantno dimi, dok ne dignem obrtaje do 2500 i presaltam u drugu. I u voznji takodje pri normalnoj voznji 5 brzinom ono 90-100km/h u retrovizoru vidim dim ne bas oblak ali se primeti. Na autu je skinut katalizator tako je doteran. Do sada sam vozio 2.0 di 80ks ma nema da firne, dok od ove ....jos nesto pri gradskoj vozni iz tipa drugde u trecu ili prve u drugu ili kad ga pred semafor izbacim na ler i pustim pedalu gasa kao da i dalje na kratko zadrzi obrtaje zadrzi se na 1000, kao da zakrklja ne znam kako to da objasnim. Ima li ko iskustva sa ovim. Pozzz i hvala svima unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 14 Jul 2013 20:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
A sta ocekujes bez katalizatora? Da izbacuje bele rade umesto dima? :D

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 06:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Da li si siguran da je do toga, tj. katalizatora da nije nesto drugo u pitanju??? Ne bih da lutam i menjam jedno po jedno a da na kraju opet dimi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 07:40 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Jel dimi na leru?
Koje je boje dim?
Imaj u vidu i da ako je prašnjav put, a auspuh tera gasove na dole da može da digne i prašinu pa izgleda kao da dimi.
Neka neko dodaje gas, a ti posmatraj koje je boje dim i koliko izlazi.
Jel povećana potrošnja?
Da li ti smanjuje nivo rashladne tečnosti?
Da li ti izbacuje neku grešku?
Proveri protokomer. Hoće loše sagorevanje da bude kad on ode. Mada kažeš da normalno vuče.
Kad rešiš problem vrati se na forum i javi šta si uradio. :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 09:38 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2009 20:13
Postovi: 437
Lokacija: Kragujevac
Ime: zokac
Opel: Astra G 1,7DTI chip 100ks
Garaza: pogledaj
Ja sam vozio bez katalizatora (Y17dt-isuzu) i nije pusila crno.Pocela je po malo crno posle cipovanja,sto je i normalno.Posto ne znas istoriju auta,mozda je i tvoja cipovana.Potrosnja ostaje ista,ili manja a ima mnogo bolji odziv na gas pogotovo drugom u niskim obrtajima,gde se ti motori sa fabtickom mapom guse.Izadji na otvoreno i poteraj je,ako prelazi 180,radjena je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 12:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
civid je napisao:
Jel dimi na leru?
Koje je boje dim?
Imaj u vidu i da ako je prašnjav put, a auspuh tera gasove na dole da može da digne i prašinu pa izgleda kao da dimi.
Neka neko dodaje gas, a ti posmatraj koje je boje dim i koliko izlazi.
Jel povećana potrošnja?
Da li ti smanjuje nivo rashladne tečnosti?
Da li ti izbacuje neku grešku?
Proveri protokomer. Hoće loše sagorevanje da bude kad on ode. Mada kažeš da normalno vuče.
Kad rešiš problem vrati se na forum i javi šta si uradio. :ok:


Ne dimi na leru, i kad je upalim ma nema gram dima da baci. Dim je crn, nije prasina, probao sam to ono sa nogom u autu i dajem gas crn je dim i izlazi i na velikim i na malim obrtajima, potrosnja je ok, nivo rashladne tecnosti je ok, na dijagnostici sve ok nema greske, pa ne znam za protokomer da vdim da skinem sa neke pa da probam, mada ide bas lepo ne gusi se, sve nesto mislim da su dizne mada lepo pali i hladan i vruc i ima miran rad. Ma samo da resim nervira me kad vidim iza sebe dim uh ...


Poslednji put menjao astra 1.7 cdti dana 15 Jul 2013 12:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 12:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
zokac je napisao:
Ja sam vozio bez katalizatora (Y17dt-isuzu) i nije pusila crno.Pocela je po malo crno posle cipovanja,sto je i normalno.Posto ne znas istoriju auta,mozda je i tvoja cipovana.Potrosnja ostaje ista,ili manja a ima mnogo bolji odziv na gas pogotovo drugom u niskim obrtajima,gde se ti motori sa fabtickom mapom guse.Izadji na otvoreno i poteraj je,ako prelazi 180,radjena je.


To mi je jedan majstor rekao da moguce da je cipovana, i da zbog toga dimi... ma da znam da je to ... Mada nije bas malo ... ide ekstra pun auto i klima vuce i iz malih obrtaja onako bas dobro za svoju kubikazu. Planiram da oteram u bosh servis da proverim dizne 40 eur je skidanje sa ciscenjem i proverom na bosh stolu ali i da vidim od nekoga protokomer da li znate jel pase od 1.7 dti ili mora bas ovaj ...ono protok vazduha i sl? Nema ih bas puno kod mene ovih 1.7 cdti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 15:24 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
To sto je skinut katalizator nema veze sto dimi, jer i sam odma na pocetku kada sam uzeo svoju 1.7DTi skinuo katalizator, ali dima nema pozadi, tj. kad ga upalis izadje ali vrlo vrlo malo dima, maltene kao od cigare i to na sekund, i posle toga bilo da stoji na 800RPM bilo ga terao na 5000RPM nema dima pozadi....Ili ti je nesto radjeno, ili imas garezi u EGR-u i usisnoj, jer kad imas garezi u njima, obicno su takvi simptomi pozadi da dimi....Ocisti usisnu i EGR, i bice mnogo bolje, tj. mozda vise neces ni videti dim u zivotu....Pozdrav :)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 21:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Aca_KS je napisao:
To sto je skinut katalizator nema veze sto dimi, jer i sam odma na pocetku kada sam uzeo svoju 1.7DTi skinuo katalizator, ali dima nema pozadi, tj. kad ga upalis izadje ali vrlo vrlo malo dima, maltene kao od cigare i to na sekund, i posle toga bilo da stoji na 800RPM bilo ga terao na 5000RPM nema dima pozadi....Ili ti je nesto radjeno, ili imas garezi u EGR-u i usisnoj, jer kad imas garezi u njima, obicno su takvi simptomi pozadi da dimi....Ocisti usisnu i EGR, i bice mnogo bolje, tj. mozda vise neces ni videti dim u zivotu....Pozdrav :)



Sta mislis pod ovim "nesto radjeno" ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 15 Jul 2013 21:46 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Kao sto su ti rekli ljudi pre mene....Ili ti je cipovan motor, pa zbog drugacije smese ti vise dimi, ili pak imas garezi u EGR-u i usisnoj (sto je vise verovatno), pa ti pravi problem.... :) Pozdrav

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 16 Jul 2013 06:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Od necega mora da se pocne ...skidamo EGR i usisnu da vidimo kakva je situacija ... pa se javljam sta je bilo. Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 20 Sep 2014 00:41 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Sep 2014 09:41
Postovi: 19
Lokacija: Bijeljina RS-BiH
Ime: Dragan
Opel: Opel Corsa C 1.7DTI I Opel Corsa D 1.2
ne pipaj nista motor je cipovan lose gorivo kod nas a i tebe neko da pritisne i ti bi dimio muka kad dođe mora malo dima da baci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 02 Apr 2015 18:39 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Nikako da stignem da odgovorim, pre par meseci, tj krajem prosle godine, ocistio sam egr i usisnu granu(skinuo sam sve) bilo je prilicno garezi na usisnoj grani, sve ocisceno i vraceno ali auto i dalje dimi. Ostaje jos da negde proverim dizne, mada citavu zimu lepo pali na minusu, "ne lupaju dizne" , potrosnja ulja na 10000km nisam gram sipao. Trazio sam i po stranim forumima neko objasnjene ali nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 02 Apr 2015 21:25 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
A je l' si cistio izduvnu granu? Ne sme bre da dimi i bez katalizatora, znam i po mom 1.7DTi, isto skinut katalizator, pa i kada se potopi gas u crveno ili brdo ili bilo kakvo opterecenje nema bre dima, kamoli bilo kakvog oblaka da vidim na retrovizoru. Neki problem ima...Turbina da se vidi u kakvom je stanju, ali ako nisi ocistio izduvnu granu da ocistis i nju pre svega ovoga, pa onda sve ostalo i na kraju pumpa da se proveri kakvi su parametri, ubrizgavanje i sl.

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 10:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Nisam cistio izduvnu, par puta sam je domacinski opleo na auto putu, valjda bi se ocistila. Kad sam to cistio majstora pozovem, gledao je turbinu, ima malo lufta kao i sve polovne, ali nista strasno. Razmisljam se da odem do Stopanje u bos servis da vidim imaju li oni kakva iskustva i kakav predlog da se resi. Jer ajde na stranu sto i dimi od cega ludim, ali da se nesto drugo ne po.ebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 15:24 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 12 Jun 2012 21:19
Postovi: 199
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Ime: Petar
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Mislim da tom dimljenju nema pomoci. Ista je situacija i kod mene, cisceno je sve i promene su mizerne. Ostaje samo da se opet provere dizne ali mislim da to nema veze sa bilo cim. Svaki put kada odem u inostranstvo i tamo sipam gorivo dima gotovo i da nema, tako da je uzrok 99% gorivo.
@ Aca
1.7 cdti nema bosch pumpu, common rail motor je u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 16:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Kazes, nema pumpu?
Common rail diznama treba 300bar-a pritiska, mislis da se to stvori u rezervoaru :D
Ima pumpu visokog pritiska, naravno, doduse nije Bosch, vec Denso.

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 17:30 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 12 Jun 2012 21:19
Postovi: 199
Lokacija: Beograd, Mirijevo
Ime: Petar
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Lepo sam napisao nema Bosch pumpu, ne znam sta tu nije taco? Pumpa visokog pritiska i Bosch pumpa nemaju veze sa zivotom, pritom PVP nema nikakve parametre za proveru sem pritiska...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 18:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Ma ok je, svi zargonu kazemo pumpa, ali znamo sta je i kako.I gorivo sam sipao na svim pumpama, Mol, Avia, Lukiol, OMV, Eco,Nis ali sve isto, nikakve razlike u kolicini dima. Jer tipa idem negde uz brdo, prva brizina, jedan gas isamo nakon 10-15sec krece da dimipojavi se oblak. Jbm i ga, resice se valjda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 18:10 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Evo slike kad sam cistio usisnu granu....http://postimg.cc/image/bx8nhd1nh/dd104432/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 20:36 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
@pex Vise sam rekao to 'zargonski' bosch pumpa, tj. da se proveri njen pritisak, ubrizgavanje i sta vec sve ima oko nje, a naziv je ''manje-vise'' bitan, znamo svi otprilike na sta se misli. Ako cemo po tome, samo 2.0 i 2.2 imaju bosch pumpu, 1.7Di/DTi imaju Denso V5, 1.7CDTi isto Denso, ali znamo na sta se misli :)

Pa je*em li ga sta onda, ako si je nekoliko puta proterao, sad ne znam koliko bas si uspeo da garezi izbacis, nista dok ne ocistis sve to lepo temeljno, tako da jedino mozes da probas i to da ocistis, pa da vidis onda kako ce da se ponasa i sta ce da se desi. :)

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 03 Apr 2015 22:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Jel si probao do sad koji je top speed? :D Mozda je stvarno cipovana...
Pre neki dan sam stao na crtu sa golfom, golf 4 1.9 tdi ali nisam video koliko ima crvenih :D Uglavnom ostavio me za bar 2-3 duzine a iza sebe je ostavio dimnu zavesu bukvalno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 05 Apr 2015 10:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Nisam probao, do 150km/h izadje bas fino za tu kubikazu i snagu, bas lagano, vise nisam jer auto 11god star msm da nije za neko teranje ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 16 Jun 2015 16:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 14 Jul 2013 16:30
Postovi: 23
Lokacija: v.banja
Ime: Jovan
Opel: Milosevic
Resen problem, konacno sam otisao u Bosh servis jer mi nije bas blizu. Zamenjeni ulosci na diznama . I pre je malo trosio ali ovo sada je smesno. Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra g 1.7 cdti dimi
PostPoslato: 16 Jun 2015 22:51 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2011 21:10
Postovi: 937
Lokacija: Kruševac/Niš
Ime: Aleksandar
Opel: Astra G 1.7 DTi 16V (Y17DT)
Garaza: pogledaj
Je l' pod tim terminom 'ulosci' smatras ono vidljivo na diznama sa zadnje strane gde su dizne, tj. spoj onaj izmedju cevki za dovod goriva i dizne, pa onaj spoj ili nesto drugo? Je l' ti tu vlazilo, pa mozda tu pravilo problem? :)


Slika

Pozdrav :ots:

_________________
Opel - The future is everyonce's


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs