Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 12:46

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Filter ulja problem
PostPoslato: 14 Apr 2013 06:59 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Apr 2013 09:26
Postovi: 21
Lokacija: Krusevac
Ime: Radisa
Opel: Kadet 1.4i, Zafira A 1.8 16v
Juce krenuh sa zetom da zamenimo ulje na Zafiri, i problem: sraf za ispustanje ulja na karteru ni da makne, jos je u pitanju Torx sraf pa i obliznuo, a prosli put je ulje menjao cale sa zetom pa su ga izgleda muski zavili....Probacu da nadjem po radnjama nov sraf sa podloskom prvo, pa cu ovaj nekako da odvijem, ali me vise muci drugo nesto: oni kada su menjali ulje prosli put nisu znali da filter ulja nije klasican kao recimo kod kadeta, odvijes i zavijes, vec je kuciste filtera usrafljeno u blok valjda, pa moras da ga drzis necim da se ne okrene, tako nesto valjda, uglavnom oni su ga prosli put odvili pa pritegli ali se vidi da tu pusta malo ulja, ne mnogo ali se vidi umazano. Sta da radim, da li bih trebao da zamenim komplet filter ili da samo probam da ga pritegnem.? Je li neko imao slican problem, i kako tacno ide postupak zamene uloska filtera ulja na Zafiri A 1.8?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 14 Apr 2013 13:08 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Rekao bih ti samo jedno a to je ne cackaj sam nego kod majstora :D

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 14 Apr 2013 13:46 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2009 00:52
Postovi: 3133
Lokacija: Bor
Ime: Milos
Opel: Astra F X16XEL Corsa C Z12XE MG ZR. A4B8.5
Garaza: pogledaj
Prvo, calata i zeta ne pustaj vise blizu auta. :ludilo:

Taj problem sa ispustanjem ulja sam i ja imao, i najbolje je da odes kod nekog ko ima pneumatski pistolj (majstor) i polako da proba da ga odvrne, i sledeci put ne pritezite toliko, nema potrebe, jer sraf ima zaprivnu gumicu a ne selnu i malo mu stezanja treba.
Slika

Filter mislim da ide ovakav, i na toj crnoj plastici ide gumica, koju dobijas uz filter, malo se naulji, zasrafi da se pogodi navoj, ne samo da se vrti, i pritegne, verovali ili ja rukom i eto na corsi ni traga ni danas.
Slika

Ako je kuciste plasticno onda je ovaj filter a ako je metalno, onda je samo odrvni-zavrni.
Postupak, ispusti se ulje (neko preporucuje nekoliko km pre ispustanje ulja neke aditive koji isperu motor pa se posle to ispusti sa uljem), odvrnuti filter, staviti nov i gumice nauljiti, pritegnuti, zavrnuti sraf na karteru, sipati, upaliti auto da pumpa progura kroz filter, doliti ulje po potrebi.

_________________
Astra F X16XEL GSi
Astra u srcu, pamet u glavi, noga na gasu i anđeli cuvari


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 14 Apr 2013 13:55 
OffLine
Crveni Karton (BAN)
Crveni Karton (BAN)
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2013 17:53
Postovi: 1375
Lokacija: Prokuplje-N.Naselje
Ime: Mihajlo
Opel: Zafira Elegance 1.8 16v 125ks
Garaza: pogledaj
Nije ovakav filter,kod mene je to metalno a ne plasticno tako da pretpostavljam da je i kod tebe tako ,gledao sam dok je majstor menjao.
PoZZ

_________________
Wir Leben Autos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 14 Apr 2013 20:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Apr 2013 09:26
Postovi: 21
Lokacija: Krusevac
Ime: Radisa
Opel: Kadet 1.4i, Zafira A 1.8 16v
Mislim da je metalni, ne mogu 100% da garantujem jer ga nisam ni dirao posto sam zapeo odmah kod srafa, ali mislim da je metalni....Potrazicu ovih dana po radnjama sraf kartera nov, jer ovaj stari ja mogu na silu da odvijem klestima ili nekako, ali necu dok ne nabavim nov. @dzimi u pravu si za caleta i zeta, problem je sto cale se vrlo slabo razume oko auta, zivi covek u CH vec duze i tamo se ne bakcu sa uljem nego u garazu pa plati, a zet je polu-mehanicar priuceni, raducka po malo privatno a voli da se uci na tudjim kolima :), nema grdje kombinacije xexe...ma cale dolazi za dve nedelje pa nek tera negde kod majstora, treba i krajeve spona da menja i da reglira trap posle, vama hvala puno na savetima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 14 Apr 2013 21:20 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Polomili su žleb na kućištu filtera, zato slini, moraš uzeti novo kućište filtera. Nije skupo, mislim da je 2 - 3000. I ja sam ga menjao, to ima je mana. Mora da se kućište fiksira dok se zavija poklopac filtera.

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 14 Apr 2013 21:25 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
To je mana kada pretegnu filter, dotezanje 2 do 2,5kg sasvim dovoljno kilo kljucem, pise (ima strelicu) i na alu poklopcu na koliko se steze i na koju stranu se odvija i zavija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 16 Apr 2013 19:01 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 08 Apr 2013 09:26
Postovi: 21
Lokacija: Krusevac
Ime: Radisa
Opel: Kadet 1.4i, Zafira A 1.8 16v
Uspesno odradjeno, skinuo sam sve komplet sa kucistem, pa posto nigde nisam nasao gumicu za kuciste filtera skinuo staru, ocistio i namazao neki silikon crni koji ide za dihtovanje na motorima, zavio sve lepo i gotovo, jos da propratim da ne pusta ali ne verujem , mislim da ce biti ok :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Filter ulja problem
PostPoslato: 09 Jan 2016 20:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2012 22:19
Postovi: 53
Lokacija: Leskovac
Ime: Milos
Opel: Opel Zafira 1.8 16 v
Jedno pitanje jos. Imam identican problem, i isti motor je u pitanju zafira 1.8 16v. Ja sam sam menjao ulje (nije bilo zeta :ludilo2: , ja sam z.....o :banghead: ), e sad u sustini jasno mi je sta treba da se uradi kako bih resio problem slinavljena ulja. Ali sam procitao na forumu opel tim. hr da se moze vratiti imbus od kucista i da se navije klasican filter, limeni. Dali to stvarno moze i koji filter ide u tom slucaju? Koliko je pouzdano i kvalitetno resenje? A evo i linka prepiske https://www.opelclub.hr/forum/viewtopic ... 80&t=48330 i gde mogu nabaviti gumicu nosaca filtera, ako neko zna?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs