Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Misljenja o motoru c14se
PostPoslato: 25 Okt 2011 12:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Molim ako ima neko iskustvo u vezi ovog motora neka napise nesto, posto se moj drugar zainteresovao za jednu astru F koja ima ovaj po meni vrlo redak motor.

Kakav je za voznju, koliko moze da predje, kakva mu je potrosnja, da li je OK motor za astru F limuzinu?


Hvala unpared i pozdrav :ots:

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Misljenja o motoru c14se
PostPoslato: 25 Okt 2011 13:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2011 14:37
Postovi: 449
Lokacija: Lazarevac
Ime: slavisa
Opel: Astra g 2.0dti
Ja imam taj motor u mojoj astri. Motor radi odlicno, nije uopste lenj kao obican 1.4. U poredjenju sa astrom sa 1.6 75ks ide isto ako ne i bolje na plin. A na benzin da ne pominjem. Nije redak toliko koliko se misli, ima ga i u Corsi b. Bez problema nabije 140-150km/h, mada sam ga terao najvise 170, ne znam da li bi mogao vise. Svidja mi se i prenos, 100km/h na 2500rpm, znaci ide opusteno 120 na 3000rpm. Pri vecim brzinama samo se gume cuju, tih je dosta ako auspuh ok. Moj prvi predlog je da taj tvoj drugar uradi operaciju katalizatora, meni je oziveo kad sam povadio sve iz njega. Mada bih ja sada kupio pre 1.6i 100ks tj. C16se. Potrosnja u gradu je max 9l plina a na otvorenom smesnih 6-6.5l. Kod mene je ovaj auto od januara i nista sem redovnog servisa nisam ulagao u motor. Servisi su jeftini kao i za svaki opel. Delova ima svuda, nikakav problem nece imati oko nalazenja istih.

_________________
OO=[][]=OO
Bezi baba, usisace te visko! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Misljenja o motoru c14se
PostPoslato: 26 Okt 2011 18:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Bavarac hvala na tako iscrpnim informacijama. Sve sto sam cuo za sada jeste pozitivno za taj motor i u Bugarskoj su ga dosta nahvalili, a za 16szr kazu da je bolji zbog jednostavnijeg gasnog uredjaja.

Sad je daleko jasnija slika.

E sad drugo pitanje: c14se motor sam nasao kod jednog coveka u dobrom stanju i evo vec duze vremena jurim caleta da zameni motor u svojoj astri koja ima 17dtl i koji je odsluzio svoje i ne isplati se da se uopste radi. Zanim me da li moze da se takav motor stavi u astru dizel da se carini i da se registruje?

_________________
http://www.opel-infos.de.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Misljenja o motoru c14se
PostPoslato: 26 Okt 2011 22:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2011 14:37
Postovi: 449
Lokacija: Lazarevac
Ime: slavisa
Opel: Astra g 2.0dti
Moras da menjas i menjac, instalaciju i bord, a sto se tice papira mislim da moras da ides na atest zbog promene dizel-benzinac. Neka me ispravi neko ako gresim. A i veliko ti je to cimanje. Inace kod mene je obican tj. venturi plinski uredjaj, i mogu ti reci da radi odlicno. Nikad nisam imao problema oko paljenja, potrosnje i slicno. Ma ne znam da li sam nekad dvaput zaverglao. Mada naravno sekvent je zakon.

_________________
OO=[][]=OO
Bezi baba, usisace te visko! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Misljenja o motoru c14se
PostPoslato: 27 Okt 2011 17:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2010 11:17
Postovi: 136
Lokacija: Pirot
Ime: Pedja
Opel: Meriva 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Pa nesto sam gledao po TIS 2000 i cini mi se da je isti menjac i za dizel i za benzin i to bas za c14se. Ima oznaku F13 i pise da je WR, sto bi trebalo da znaci wide range ili duzi prenosi u menjacu. Tako da menjac ostaje isti, ostala instalacija se moze uraditi a i cuo sam da su dosta njih radili prelazak sa dizela slavnoga nemackoga na benzin i da im se posao isplatio. Moracu da se raspitam, ovaj motor koji sam nasao je zaista dobar, nego ima na njemu razlike u odnosu na tvoj. Bobina je drugacija, ide ona elektronska, crne boje i ne izlgeda kao razvodna kapa na tvom motoru. Da li je ovaj malo noviji ili je to sve isto?

Evo ovo nasao do kada je ugradjivan taj motor:
Astra-F 1.4i cat C14SE 1991-1996 GM-Multec MPi

http://www.motor-talk.de/bilder/motorraeume-g14811922/c14se-82ps-i203228794.html

_________________
http://www.opel-infos.de.


Poslednji put menjao pedjolino83 dana 27 Okt 2011 21:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs