Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:39

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 22 Avg 2011 21:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
ventili su 7 eur izduvni u 5 eur usisni ... jebesh ventile ... njih je mnooogo prostije napraviti .. samo da je dobar materijal

pa zovite prodavnice pa pitajte .. ne lupam na pamet ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 23 Avg 2011 18:34 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
Zamenio sam knock senzor, uzeo kod Dache u Mladenovcu, skinuli ga sa vectre 1.8 16v isti je kao moj samo malo duzi :), siemens, ali citaviji i sa vrlo cistim konektorima, moji su bili totalno oksidovani. Medjutim, ISTO! Ventili zvece i dalje, na gasu malo a na benzinu prilicno. Kao i na pocetku, cudno mi je sto zazvece kad je obrtaljka na 1-2000, kad nabije turazu ucute. Ima li neko ideju sta bih mogao sledece da proverim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 23 Avg 2011 18:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
jesi li siguran da su ventili, mozda ti je slab pritisak ulja na leru pa zvece hidropodizaci, proveri pritisak ulja na leru

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 23 Avg 2011 21:59 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
motor na leru radi savrseno, ne cuje se nista, podizaci se cuju malo ujutru, posle nista. problem je definitivno u ranom paljenju, dijagnostika je pokazala, knock ocigledno belezi te detonacije ali ne znam im poreklo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 24 Avg 2011 11:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009 15:17
Postovi: 481
Lokacija: Backa Palanka
Ime: Ognjen
Opel: Kadett E 1.8i C18NZ Combo 1.7 CDTI, Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Da ti kais nije prezubio za jedan zub? Meni samo ovo jos pada na pamet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 24 Avg 2011 14:42 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
Bajo, da znas da i meni, sutra rasturam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 25 Avg 2011 20:38 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
Odradjeno, stavljen nov kais, uzupceno ponovo, ISTO. Teram ovako, ne vredi vise. Ako neko ima neku ideju nek napise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 25 Avg 2011 22:11 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
Hej, ovo mozda ima veze i sa mojim slucajem, svejedno bih voleo da procitate:

"Oktanska vrednost kod plina(110) je veca od oktanske vrednosti benzina(95). To ne znaci da plin ima vecu toplotnu moc od benzina naprotiv benzin je oko 20% jaci. Veca oktanska vrednost smanjuje rizik od detonacije u kompresionom prostoru koja nastaje pri niskom broju obrtaja motora gde se smesa ne pali varnicom vec sama detonira pre nego sto klip dodje u krajni gornji polozaj sto je stetno za klipove i karike a i lezaje radilice. Sto je veca oktanska vrednost detonacija ce se javiti na manjem broju obrtaja. Drugi uzrok detonacije jesu ostatci sagorevanja koi se zadrzavaju na klipovima i u kompresionom prostoru. Oni se usled visoke temperature usijaju pa pale smesu pre vremena i opet se javlja detonacija. Ovi ostatci sagorevanja (garez) kod nas usled loseg benzina su povecani pa je rizik da se pojavi detonacija veci. Kod plina produkti sagorevanja su zanemarljivi pa je to jos jedan pozitivan efekat plina.

Zbog manje toplotne moci plina javlja se veca potrosnja od 20%. Ali potrosnja se takodje smanjuije ranijim saltanjem u vecu brzinu. Kod benzina to nije moguce jer je loseg kvaliteta i male oktanske vrednosti pa se ne preporucuje voznja ispod 2000 o/min zbog opasnosti od detonacija dok je situacija kod plina daleko bolja moguce je auto voziti na 1000 o/min bez opasnosti od detonacije. Pri takvoj voznji moguce je u gradskoj voznji trositi 20% manje plina nego benzina! Naravno ako hoces da postizes ubrzanja kao na benzin onda ce potrosnja biti veca nego na benzin.

Eksplozije koje se javljaju u usisnoj grani kod karburator sistema nemaju nikakvih posledica ali kod auta sa K-glavom i nekih injection-a docice do ostecenja nekih dalova pa je pitanje isplativosti uvek prisutno. Da nebi doslo do ostecenja dizni i ostalihdelova sistema za gorivo u volvou(fabricki plin) fabrika preporucuje na tri rezervoara plina jedan benzina!

Ja licno vozim jugo 55' na plin i za dve godine sam preso vise od 40000km. Vec godinu ipo dana nisam sipao benzin. Dva puta mi se desilo da nisam mogo da ga upalim na -23 stepena ali sam to resio sipanjem malo benzina u grlo karburatora. Naravno zimi kad ga upalim ostavim ga da radi bar 5min. na oko 900-1000o/min i posle toga vozim bez problema. Nisam imao jos ni jedan kvar."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 26 Avg 2011 00:32 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009 15:17
Postovi: 481
Lokacija: Backa Palanka
Ime: Ognjen
Opel: Kadett E 1.8i C18NZ Combo 1.7 CDTI, Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Delimicno ima istine, ali nije tacno da na 3 rezervoara plima moras potrositi jedan benzina. Dovoljno je da se pali na benzin da se ne bi zacepile dizne :) Koliko znam vek rada motora se produzava voznjom na plin


Poslednji put menjao Ognjen86 dana 26 Avg 2011 00:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 26 Avg 2011 00:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Citiraj:
Oktanska vrednost kod plina(110)

ovo mozes samo da sanjas! To je vrednost u teoriji i mozda priblizno tome negde na zapadu, ali kod nas, budi sretan ako dogura i do oktanske vrednosti benzina.
Samo u srbiji se moze cuti (cuo sam na dva vozila do sad), da klikcu ventili na plinu (a na benzinu, ne), sto sa tim oktanskim brojem koji si naveo, ne bi bilo moguce doziveti.

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 26 Avg 2011 12:19 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
Ma nisam ovo ja napisao, samo sam prekopirao sa nekog bloga o voznji na plin, zato je pod navodnicima. Covek je mas. ing. i cini mi se da ima dosta logike u njegovom tekstu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 26 Avg 2011 15:50 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Taj mora da ima 2 fakulteta :ludilo:

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 29 Avg 2011 18:56 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 10 Avg 2011 20:10
Postovi: 95
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra C 2.0dti
Bane66 je napisao:
Citiraj:
Oktanska vrednost kod plina(110)

ovo mozes samo da sanjas! To je vrednost u teoriji i mozda priblizno tome negde na zapadu, ali kod nas, budi sretan ako dogura i do oktanske vrednosti benzina.
Samo u srbiji se moze cuti (cuo sam na dva vozila do sad), da klikcu ventili na plinu (a na benzinu, ne), sto sa tim oktanskim brojem koji si naveo, ne bi bilo moguce doziveti.

Ja ne pamtim da sam ikad cuo auto na plin da klikcu ventili. Definitivno plin ima vecu oktansku vrednost. Kod mene hoce da klikce na benzin, a na plin nikad. A nesto posebno i ne biram pumpe za tocenje plina, odnosno sipam gde stignem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 29 Avg 2011 19:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Srdjane,...desava se, nazalost.

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 08 Nov 2011 20:01 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
bio sam ponovo na dijagnostici posto mi se cesto u voznji pali greska, pokazalo je lambda sondu. treba li odmah menjati nju ili postoji mogucnost da ona trokira zbog neceg sestog? ako je menjam, da li je pametnije da trazim novu (verovatno je paprena) ili polovnu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 08 Nov 2011 20:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Mozda ti je crkla sonda, ali isto tako moze da prijavi nju iz 100 drugih razloga, a licno mislim da kod tebe ona nije problem, mada to mora da se utvrdi jer ako je bilo sta od paljenja u problemu ona se javlja...

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 08 Nov 2011 20:38 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Sta konkretno za lambda sondu? Koji error cod je dijagnostika izbacila?

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 08 Nov 2011 22:34 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
e jbg, nisam pitao. sta sve moze da bude? covek mi samo rece:"losa je lambda sonda", nije mi palo na pamet da ima vise kodova.


Poslednji put menjao omegaA dana 08 Nov 2011 22:44, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 08 Nov 2011 22:43 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
kvcali je napisao:
Mozda ti je crkla sonda, ali isto tako moze da prijavi nju iz 100 drugih razloga, a licno mislim da kod tebe ona nije problem, mada to mora da se utvrdi jer ako je bilo sta od paljenja u problemu ona se javlja...



to i mene plasi, mada mi nije pokazalo nista drugo sem lambda sonde. pitao sam ovog lika kod kojeg idem moze li da bude razlog nesto drugo za njen poremecaj u radu, rekao mi je da moze od losih kablova da pokaze na njoj ali da je ipak verovatno ona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 28 Dec 2011 00:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
evo me ponovo, sa malo vise detalja a dosta manje zivaca. u medjuvremenu sam primetio da mi se greska pali samo na tng, ne uvek ali dosta cesto. ybg da je do lambda sonde pretpostavljam da bi se palilo i na benzinu? istovremeno sa paljenjem greske (za koju mi je dijagnostika pokazala lambda sondu) auto izgubi malo snage, pocne pomalo da cima i tesko stize do pune obrtaljke. stanem pored puta, ugasim auto, upalim direkt na tng (sekvent) i nastavim voznju, auto ide kao besan.....dok se (ako se) ne ponovi gore opisani slucaj.

pomislio sam da je do sekvent uredjaja (zavoli alisej), isao do zavoli servisa, prikacili na softver i videli da pokazuje nenormalna pritisak, 2-3 bara. zamenio mi covek map senzor i sad je i to u redu, vozili smo se sa prikacenim kompjuterom, tng softver ne pokazuje nikakvu gresku cak ni u trenutku kada mi se upali check engine i pojave gore opisani simptomi.

ako bih iscupao to gowno od sonde sta bi onda bilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 28 Dec 2011 11:38 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
omegaA je napisao:
ako bih iscupao to gowno od sonde sta bi onda bilo?


Nista specijalno... auto bi i dalje isao i radio, samo bi verovatno nalivao gorivom ko blesav sto znaci da bi i potrosnja skocila..... mozda bi imao problema i sa prelivanjem izduva i pucanjem iz auspuha kad dodas malo gas.... sve u svemu - nikako nije dobro za motor.

Ja sam isto imao X20XEV motor, do duse na Calibri, ali sve je to isti racq. U glavnom, i ja sam imao problem sa lambda sondom (i sa ostalih 90% auta, ali dobro sad) i problem je taj sto je za Simtec potrebno da bude tako zvana Titania sonda (delovi sonde su od titanijuma) - http://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_sen ... nia_sensor

To ti je nesto izmedju uskopojasne i sirokopojasne sonde.

Obicne univerzalne ne piju vodu i ja u BG-u nigde nisam nasao univerzalne kao alternativu... na kraju mi je ostalo da za 40eur kupim polovnu ili da za 160 eur kupim novu (Original Siemens)... kupio sam polovnu i prodao auto par meseci posle :ludilo:

E sad... kad si isao na dijagnostiku... koju tacno gresku je prijavio? (Nemoj samo da mi kazes "prijavio je lambda sondu", jer za sondu ima bar 4 moguce greske).

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 28 Dec 2011 22:47 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
druze, hvala na odgovoru, ovde na forumu izgleda jos samo ti funkcionises kao pomoc nama nesrecnicima :)

nisam samo razumeo jesi li prodao auto BAS zato sto si kupio tu polovnu sondu? :)

i jos nesto, zasto li se sonda UOPSTE ne javlja na benzinu ako je mozda dotrajala?

provericu jos jednom koji kod je tacno, pa se javljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 28 Dec 2011 22:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
omegaA je napisao:
druze, hvala na odgovoru, ovde na forumu izgleda jos samo ti funkcionises kao pomoc nama nesrecnicima :)


Ode web u opel mechanic team! :aplauz:

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 29 Dec 2011 11:41 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Ahahahahha.. ma jok, ovo je samo zatisje za praznike, pa imam vise vremena nego inace :ludilo:
Auto nisam prodao BAS zbog sonde, nego je generalno sve na njemu bilo sjebano, pa sam morao da ga se otarasim da bih kupio :let:

Vidi, ne razumem se mnogo u plinske sisteme (znam da ukljucim sporet i pec na plin i to je to :) ), ali je cinjenica da sagorevanje plina i benzina ne daje iste rezultate po pitanju lambda sonde, odnosno nivoa kiseonika u izduvu.

Zbog toga odredjeni plinski sistemi imaju tako zvani "lambda control" modul ili sta je vec, koji sluzi da koriguje signal sonde kada se vozi na plin. Mozda je kod tebe problem u tom modulu.... ne znam.

Opet ti kazem, daj napisi tacno koju gresku ti je izbacila dijagnostika.

PS: Vidi sa adminom "calibrica" (Nesha), on bi trebalo da ima jedan XEV motor vishka, pa mozda ima i lambda sondu za njega.

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 29 Dec 2011 13:47 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 10 Avg 2011 20:10
Postovi: 95
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra C 2.0dti
@webboy

Nemoj samo davati savete oko plina. :) Salim se. Lambda kontrola ne sluzi da koriguje signal lambda sonde, nego sluzi da dozira tacniju kolicinu gasa a sve to prateci signal sa lambda sonde. Mnogo je bolja varijanta nego klasicna slavina gde je fiksirana maximalna kolicina gasa koja moze da se isporuci motoru. Kod sekventa naravno svega toga nema i nema tih problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs