Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:08

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 09 Jan 2012 17:03 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
webboy je napisao:
Zbog toga odredjeni plinski sistemi imaju tako zvani "lambda control" modul ili sta je vec, koji sluzi da koriguje signal sonde kada se vozi na plin. Mozda je kod tebe problem u tom modulu.... ne znam.




po svemu sudeci izgleda da si ovde bio najblizi istini, videcu jos narednih dana

na dijagnostiku nisam jos stigao da odem, mada sudeci po ovome viewtopic.php?f=169&t=13614&hilit=simtec+56.5 nece mi bas u detalj rastumaciti sustinu problema kod ovog mog sajberspejskiborgautomobila

nego da napisem sta sam hteo: pred novu godinu (a zelim vam svima sve najbolje u njojzi koliko god da je to danas moguce) a pred menjanje ulja sipao sam liqui-jev uljni aditiv za ispiranje garezi u motoru, onaj sto se vozi 100-300 km. bajato ulje je bilo totalkvarc 10-40. kad sam sve to prosuo sipao sam GM 10-40 i dobio sjajan efekat pojacanog zveketanja podizaca. onda odem i sunem opet liquijev oiladitiv za "smirenje" motora na bazi molibdensulfata. konacan rezultat sada je, a u vezi sa problemima koje sam izneo jos na pocetku ove teme: da budem objektivan pa da ne kazem "nestao" reci cu "prilicno se ublazio" pinking (verovatno zahvaljujuci smanjenju nagomilanih taloga) a takodje i podizaci dosta manje podsecaju na `ladnog golfaII1.6D.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: X20XEV zvece ventili, trokira na benzin i tako...
PostPoslato: 25 Jan 2012 19:30 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
juce sam bio na proveri plinskog uredjaja i kacili smo ga ponovo na dijagnostiku, opet se cinilo da je sve u redi a onda smo uocili da temperatura isparivaca ne raste dalje od 22 celzijusa. problem je bio u pretankim crevima za dovod i odvod vode do isparivaca. to je zamenjeno i uradjen mali servis uredjaja i sad radi odlicno, isparivac dize temp. na 60-70 celz. i lambda sonda se vise ne pali. celu godinu je terao onako, ne mogu da verujem da nije upropastio dizne (jedna zavoli dizna 60eur).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs