Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 10:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: termostat astra g
PostPoslato: 17 Jun 2011 19:00 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 08 Jun 2011 19:23
Postovi: 224
Lokacija: banjica
Ime: nemanja
Opel: astra g
e ovako drugari ja mislim da mi je zveknuo termostat zimus mi se jako tesko greao auto a sad se greje poprilicno ali je sve ok kad dodje na 92 upali se ventilator i pici spusti tu negde do 88 ili 89 i tu se gasi ventilator ja sam proverio sledece vozio auto i dosla je temp do nekih 80 izasao iz auta i pipnuo hladnjak prvi je ladn ko led a drugi topao predpostavljam da mi je riknuo termostat i da je ostao otvoren al sad sta je bolje ciniti dal kupiti nov i zameniti ili terati ovaj posto cu na more za 15 dana pa kako su ovi novi delovi kvalitetni da nerikne i on pa da ostane zatvoren po meni je bolje da je otvoren pa kad se vratim sa mora da menjam i jos nesto meni se pali prvi ventilator, znaci onaj sto je zakacen na hladnjak od klime, jel to ok ili tu nesto nestima poz i hvala unapred na odgovorima inace auto je astra g 2.0dtl iz 98g


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 17 Jun 2011 20:08 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
maxa je napisao:
ja sam proverio sledece vozio auto i dosla je temp do nekih 80 izasao iz auta i pipnuo hladnjak prvi je ladn ko led



Prvo kako moze hladnjak da bude hladan ko led ako je temp, na 80C.

Drugo ti si najverovatnije kontrolisao hladnjak klime, koji je kada se vozi pod klimom i sam hladan jos kada ukljuci ventilatore obori temperaturu motora za par milimetra na skali.

Trece ne diraj nista i slobodno vozi, o termostatu razmiljaj kada dodju hladniji dani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 18 Jun 2011 00:27 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 08 Jun 2011 19:23
Postovi: 224
Lokacija: banjica
Ime: nemanja
Opel: astra g
pa da prvi je ladan a drugi to jes onaj veci je vruc, ok tako sam i ja mislio da nepipam nista a sto se tice ventilatora jel to ok da se pali onaj manji od klime ,a klima nije ukljucena naravno, nego kad podigne temp. na 92 on ukljuci onaj mali ventilator od klime i normalno obori temp na nekih 88 ili 89 po meni bi trebao da se pali onaj veci hladnjak ili je to tako ok ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 19 Okt 2011 17:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 15:54
Postovi: 25
Lokacija: Stanisic -Sombor-
Ime: Todor
Opel: Astra G 1.6
Imam problem sa termostatom . Tip motora je Z16se
Interesuje me da li neko zna kolika mu je cena ? I kako da ga promenim , posto sam danas bio u servisu i traze mi minimalno 50eur-a za to .
Smatram da je to previse "napumpana" cena . Na netu sam nasao ali u inostranstvu da kosta oko 5eura ....
Ako je neko to vec radio , ima li jos nesto sto se mora promenuti tipa dihtung , gumica i sl . ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 28 Okt 2011 18:00 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 15:54
Postovi: 25
Lokacija: Stanisic -Sombor-
Ime: Todor
Opel: Astra G 1.6
Stvarno bi bio jako zahvalan svakome ko se udostoji da mi ogovori na post . :seci:
Sto se tice termostata nasao sam od dva razlicita proizvodjaca :
* GM 1770.00 rsd + O-ring 330.00 rsd
* Wahler 650.00 rsd sa O-ring prstenom .

E sada koji od ta dva !? Znam da je GM-ov original deo ali isto tako ne razumem zbog cega je toliko velika razlika u ceni
jer ni Wahler nije neka firma sa "tezgi" . :banghead:
How to ... mi nije dao odgovor kako da ga promenim i da li uopste da se usudjujem sam to da radim posto nemam ni zastitnu plastiku
oko zubcastog remena . Pa ako neko ima polovnu nek mi se javi .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 28 Okt 2011 18:08 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Dobar je veler, mozes slobodno njega da uzmes, a pre toga pofledaj da li ima velerov zig i potpis na sebi, ako nema to je onda kopija i nemoj da kupujes djubre, a poklopac potrazi...

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 28 Okt 2011 18:45 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Starbuck je napisao:
Imam problem sa termostatom . Tip motora je Z16se
Interesuje me da li neko zna kolika mu je cena ? I kako da ga promenim , posto sam danas bio u servisu i traze mi minimalno 50eur-a za to .
Smatram da je to previse "napumpana" cena . Na netu sam nasao ali u inostranstvu da kosta oko 5eura ....
Ako je neko to vec radio , ima li jos nesto sto se mora promenuti tipa dihtung , gumica i sl . ?




Sta sve moras da odradis da bi zamenio termostat na Z16se motoru:

Demontaza pk kaisa i spanera pk kaisa, nosaca desnog motora kao i njegovo tela koje je prisrafljeno na blok motora, razupciti motor (zupcasti kais), demontirati spaner zup, kaisa kao i unutrasnju plastiku do bloka motora i tek onda na red dolazi kuciste termostata i sam termostat.

I to sve treba vratiti nazad sa zupcenjem i stelovanjem zup, kaisa i da imas neku garanciju na taj rad.

Sve da ti neko odradi za petsto kinti je vise nego smesno, jeste da je rad u globalu obezvredjen, ali bas ovoliko je preterano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 30 Okt 2011 16:44 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 10 Avg 2011 20:10
Postovi: 95
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra C 2.0dti
Da bi se promenio termostat treba razupciti motor. WTF. Jesu li opelovi inzenjeri bili na nekim drogama kada je to tako? Sve njih treba poslati na neki prinudni rad da kopaju nesto, da im slucajno neka ovakva glupost ne padne na pamet. Ako je to sve tako, onda je najbolje uzeti original termostat i zameniti kad se radi i veliki servis i ne misliti nista do sledeceg velikog servisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 30 Okt 2011 16:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
to je tako zamisljeno da se sve zameni prilikom servisa i onda si miran do sledeceg al to su nemci zamislili a mi se ne pridrzavamo pa posle losi inzenjeri jer to je minut posla kad je vec sve razupceno...

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 30 Okt 2011 17:05 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Maj 2009 20:01
Postovi: 1258
Lokacija: Stari Banovci
Ime: Andrej
Opel: Calibra c20xe, zauvek, a trenutno i Corsa D1.3 i Golf 5 1.9tdi
Kako god da obrneš, na kraju ćeš platiti, na ovaj ili onaj način. Posao košta jer zahteva dosta vremena i rada da bi se zamenio deo. Primera radi, ja na mom z18xe imam termostat na dohvat ruke i neverovatno lako zamenjiv, ali sam termostat sa kućištem košta 45 - 50 evra, i da rak raka, ne možeš ga naći ispod te cifre. Lepo sam ga kupio i zamenio. Sada se vozim toplo i zadovoljno a i motor sam poštedeo rada u hladnoj zoni.

Nije Opel kriv što se mi ( kolektivno ) češemo za 50 evra...
Kakvi automobili, ponika je zakon. :D

_________________
Upoznaj svoj auto u šraf... Da bi ga više voleo. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 16 Nov 2011 00:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Okt 2011 19:36
Postovi: 13
Lokacija: Kraljevo
Ime: Dule
Opel: Astra 1.7 dti
Izgleda da i ja imam problem sa termostatom, u vožnji pod malim gasom temp. motora padne skoro na početnu. Zna li neko gde se nalazi termostat kod Astre 1.7 dti i može li se zameniti bez odvoženja u servis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 16 Nov 2011 16:02 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2009 11:04
Postovi: 121
Lokacija: Nis,Park Sv. Sa
Ime: Milan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Imam astru G 1.7 DTI 2001 isuzu motor,naime od kada su poceli ovi hladnjiji dani pokazivac temperature motora ne mrda sa nule tj pocetnog polozaja,osim posle bas duze relacije ili kada izadjem na auto putu ili uzbrdo. U ovlascenom servisu su mi rekli da ne postoji nacin da se testira termostat i da je to takav motor kod koga se temperatura mnogo sporo dize i da je tako ok.E sada hteo sam da proverim sa ostalima koji imaju ovaj auto da li je to normalno ili da menjam termostat bez obzira na objasnjenje iz ovlascenog servisa?Na drugim vozilima koja sam imao pre astre koji su inace bili benzinci je temperatura motora na isitm relacijama dolazila do radne temperature.

_________________
milanzdjordjevic@gmail.com ako nekom trebam hitno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 16 Nov 2011 16:40 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
i moje iskustvo sa tim isuzu motorom je identicno :ok:

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 21 Nov 2011 21:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2011 15:54
Postovi: 25
Lokacija: Stanisic -Sombor-
Ime: Todor
Opel: Astra G 1.6
Godza je napisao:
Starbuck je napisao:
Imam problem sa termostatom . Tip motora je Z16se
Interesuje me da li neko zna kolika mu je cena ? I kako da ga promenim , posto sam danas bio u servisu i traze mi minimalno 50eur-a za to .
Smatram da je to previse "napumpana" cena . Na netu sam nasao ali u inostranstvu da kosta oko 5eura ....
Ako je neko to vec radio , ima li jos nesto sto se mora promenuti tipa dihtung , gumica i sl . ?




Sta sve moras da odradis da bi zamenio termostat na Z16se motoru:

Demontaza pk kaisa i spanera pk kaisa, nosaca desnog motora kao i njegovo tela koje je prisrafljeno na blok motora, razupciti motor (zupcasti kais), demontirati spaner zup, kaisa kao i unutrasnju plastiku do bloka motora i tek onda na red dolazi kuciste termostata i sam termostat.

I to sve treba vratiti nazad sa zupcenjem i stelovanjem zup, kaisa i da imas neku garanciju na taj rad.

Sve da ti neko odradi za petsto kinti je vise nego smesno, jeste da je rad u globalu obezvredjen, ali bas ovoliko je preterano.


HVALA ti na savetu :postovanje: . Vecina majstora to dize na neku nauku :seci:
.. na kraju sam popizdeo i poceo sam da sarafim . I nije neka mudrost , jedino sto sam se namucio sa zavrtnjevima jer su bukvalno svi bili zalepljeni Loktajt sredstvo za lepljenje tj zaptivanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 21 Nov 2011 22:55 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Nema na cemu, jeste bilo malo muke ali vazno je da si zavrsio sta si naumio :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 24 Nov 2011 12:35 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 08 Jun 2011 19:23
Postovi: 224
Lokacija: banjica
Ime: nemanja
Opel: astra g
e owako drustwo doslo je wreme da zamenim termostat posto je ostao otworen werowatno posto posle 10km Kazaljka se jedwa mrdne e sad koji uzeti dal ga je tesko zameniti i koliko kosta otprilike a auto je astra g 2.0DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 24 Nov 2011 15:48 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2009 11:04
Postovi: 121
Lokacija: Nis,Park Sv. Sa
Ime: Milan
Opel: Astra G 1.7 DTI
Meni u ovlascenom traze sa rukama 4400

_________________
milanzdjordjevic@gmail.com ako nekom trebam hitno!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 24 Nov 2011 15:52 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Ima vec napisano i objasnjeno :)


viewtopic.php?f=28&t=17232


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 09 Feb 2013 22:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 19 Jun 2012 13:49
Postovi: 76
Lokacija: Kragujevac
Ime: Darko
Opel: Astra G
da dodam moje iskustvo
viewtopic.php?f=146&t=22102

Zameni sam termostat, stavi FACET, posle 10min rada u mestu pa predjenih 3km tem je dosla do 84 stepeni, sutra ću voziti duže pa ću vidteti kako ce da se ponaša.

Način na koji sam zamenio termostat na ASTRA G 1.7 CDTI 2003.
termostat se nalazi ispod leptir klapne. Prvo skinuo akumulator i nosač akumulatota(dva šrafa 13).

Kako sacuvati antifriz - Lonac za antifriz ima 2 mala creva i jedno deblje dole, uzeo neko malo crevo i prebacio litar tečnosti u flašu iz lonca, kada sam ispraznio lonac onda skinuo to deblje crevo dole izvukao ga van, preko branika, i stavio u kantu. Uzeo lonac zapušio rupu gde je bilo deblje crevo i duvao u lonac i sav antifriz izađe u kantu iz debelog creva pod pritiskom duvanja.
Ispod leptir klapne se nalazi debelo crevo i metalno kućište u kome se nalazi termostat, ključ 12 i dva šrafa i skinem kućište, u njemu se nalazi termostat. Očistim veoma dobro kučište gde naleže sa vodenom šmirglom, na njemu ima dihtung od kligerita. Napravim dihtung od kligerita i morao sam da stavim i dodatni dihtung gumicu na termostat jer mi je DRUGI put puštalo bez njega. Na kraju ubacim termostat FACET od 1000dinara sa dihtungom za njega, pa kligerit na metalno kučište, zavijem šrafove ključ gidora 12. Vratim lonac za atifriz na mesto, na njega nabacim ono deblje crevo. vratim nosač akumulatora, zavijem ta dva šrafa 13. ubacim akumulator vežem ga na + - i to je to. Deluje prosto, ali prođe 4 sata, i prosutih 3 litra antifriza od 450 dinara , dok se nisam setio kako da ga sačuvam. I tako me izađe cena kao da sam bio u ovlašćenom servisi stavio original termostat i sačekao pola sata kod njih skrštenih ruku. Antifriz sam prosuo jer sam tri puta skidao to metalno kućište gde je termostat jer nije dobro dihtovalo i nisam odmah razmišljao kako da sačuvam atifriz, samo sam prosipao(auto mi dole ima dno pa nisam mogao da stavim lavor). Povrh svega bar sam zamenio sav antifriz u sistemu, ionako piše da treba da se menja na 3 godine. Cena 3320dinara a mogao sam da prođem sa 1000dinara da sam sacuvao antifriz u ovlascenom servisu mi trazili izmedju 3500-4000dinara.

Sada mi pokazuje temperaturu na oko 88stepeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 03 Jan 2015 16:10 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 30 Jun 2013 16:46
Postovi: 221
Lokacija: bg
Ime: Goran
Opel: astra g 17 dti
mln4you je napisao:
Imam astru G 1.7 DTI 2001 isuzu motor,naime od kada su poceli ovi hladnjiji dani pokazivac temperature motora ne mrda sa nule tj pocetnog polozaja,osim posle bas duze relacije ili kada izadjem na auto putu ili uzbrdo. U ovlascenom servisu su mi rekli da ne postoji nacin da se testira termostat i da je to takav motor kod koga se temperatura mnogo sporo dize i da je tako ok.E sada hteo sam da proverim sa ostalima koji imaju ovaj auto da li je to normalno ili da menjam termostat bez obzira na objasnjenje iz ovlascenog servisa?Na drugim vozilima koja sam imao pre astre koji su inace bili benzinci je temperatura motora na isitm relacijama dolazila do radne temperature.



Ako je tema jos ziva imam isti problem ako je to uopste problem, jeer sam razgovarao sa drugom koji takodje ima astru G 1.7 dti kao moja 2001g isto kaze da posle duze voznje tek onda krece da mu se penje radna temperatura.

Da li menjati termostat ili ako je takav motor nista ne dirati.?

P.S Primetio sam da mi malo vise trosi jer ne dostize radnu temperaturu rwelativno brzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 19 Feb 2015 13:48 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2015 14:24
Postovi: 17
Lokacija: Ras
Ime: Srćko
Opel: Astra
Treba promeniti termostat,kod mene isto tako treba preternao dugo da se predje km da bi poceo da pokazuje temperaturu.I kad pokaze,ukljucivanjem grejanja skala lagano pocne da pada prema 0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 20 Feb 2015 00:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 18:47
Postovi: 57
Lokacija: Zemun Polje
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 16V
Pozdrav
Astra G 2.0 je u pitanju menjao sam termostat posto je tesko stizao do radne temperature i sad je to ok brze se zagreje kazaljka dodje skoro do sredine...
Ali grejanje na desnoj strani kod suvozaca duva hladno ili jedva mlako...
Klima je digitalna i nema zone ....

nadam se da neko ima neki predlog.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 20 Feb 2015 09:02 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2013 15:53
Postovi: 171
Lokacija: Boljevci-Surcin
Ime: Vlada
Opel: Ex Vectra B 2.0 16V sad Focus caravan 1.8 TDCI
Garaza: pogledaj
Na proslom autu koji sam imao imao sam isti problem. Kod mene je na pola spalo crevo koje dovodi vazduh do te "duvaljke" na suvozacevoj strani. Nije bio OPEL ali verujem da je moguce i kod tebe da je to problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 24 Feb 2015 23:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 18:47
Postovi: 57
Lokacija: Zemun Polje
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 16V
Sve sam rasturio nije to.Stavio sam da duva najjace da vidim da li duva negde se strane al ne duva.Primetio sam da je manje tecnosti u posudi za vodu pa pretpostavljam da je bio neki cep vazdusni... Menjao sam termostat jer nije mogao da ugreje....
Ugrejao se auto ja probao ali nista sve isto...

Jel zna neko sta moze da bude nervira me UZAS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: termostat astra g
PostPoslato: 25 Feb 2015 08:38 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Moguće je da su motorići koji kontrolišu otvaranje i zatvaranje klapni za preusmeravanje vazduha pobrljavili. Ima negde na forumu slična tema. Treba da se kalibrišu, odnosno uskladi rad.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs