Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:03

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 13:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
brate kompjuter mi je spaljivao motore , jer ko zna koji je shaban prethodnom vlasniku cipovao i meni se vise puta odbilo od glavu

sad vracam sve standard pa cemo videti...

oteracu i na dijagnostiku kad je sklopim jer samodijagnostika ne pokazuje da ima greski ... mozda se neki senzor baca u nesvest sa vrednostima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 13:34 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Daner druze, imao sam jednom neku Alfu, radio sam za 2 godine 4 generalne motora (jel takav motor nije postojao da se kupi), ni u ludilu vise nikad dok sam ziv nece mi pasti na pamet da pomislim na generalnu a kamoli da je radim, jos pogotovo ti sam hoces da je radis, tragedija! :banghead:
Samo ces baciti pare a o zivcima da ne pricam, ja sam za 2 godine preko 10.000e dao na kojekakve popravke na toj Alfi, imam svedoke i to ovde sa foruma, zajebi generalnu i nadji neki dobar motor ili ceo auto pa rasprodaj ostalo a motor ostavi izace te dzabe na kraju ako to uradis!
Poenta je sto nikad neces potrefiti karike kako treba, pa sto Godza kaze klipovi svaki razliciti, ako uzmes tvrdje karike one ce cilindre na bloku da istrose, opet ako uzmes mekse njih ce cilindar potrositi, igranka bez prestanka, moj savet bolje batali, kajaces se samo! :ziveli:
Dok citam ovo vec mi je muka kad se setim tog perioda u mom zivotu... :grrr:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 13:57 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
ma nema dobrog xe-a ... vec sam 3-4 gledao i svi u 3 pm od mene ... pukao sam do sad na gorivo 10 000 i nishta nisam uradio ...svi lazu extra stanje bla bla bla kad dodjem premerim kompresiju nema preko 9 ili duva ... ma ... dojadilo mi vise ...

sa carinom i da uzmem xe-a macka u dzaku izadje me 600 eur jbt ...

uradim ja generalnu pa shta bude ... nikad do sad nisam imao problema sa calibrom samo jedan ... izgore klipovi i to vise puta ....

shto se tice kvaliteta klipova i karika .... samo mahle ... mahle se i fabricki stavlja u nju .. malo su skuplji od ostalih al vredi dati ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 14:07 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Ja sam placao samo karike 95e pre nekoliko godina za tu Alfu, i posle 10.000km je duvala svaki put, na kraju isao da mi prave hilzne neka firma sto pravi za teretni program neko selo pored Zrenjanina, najkvalitetnije hilzne koje su mogle da se plate sam uzeo i isto, 10.000 i jedva pali auto, ludeo sam, ne mogu da se secam tog perioda odlepicu! :grrr: :grrr: :grrr:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 14:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Nije poenta samo u bloku i klipovima, ima nesto i u radilici sa zamajcem....

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 14:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
ja cu gledati da bushim blok jer je kvalitetniji oh hilzni sigurno ... e sad mozda cu samo morati drugi cilindar da hilznujem ....i reci cu im na masinskoj obradi da svaki cilindar buse naspram dimenzija klipa ... pa koliko traje da traje ...

jbg mozda su te odrali za delove a samo etiketa na kutijama bila original ;)

treba dobro gledati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 20:34 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2011 00:08
Postovi: 120
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Ime: Nemanja
Opel: none
Perkele je napisao:
Daner druze, imao sam jednom neku Alfu, radio sam za 2 godine 4 generalne motora (jel takav motor nije postojao da se kupi), ni u ludilu vise nikad dok sam ziv nece mi pasti na pamet da pomislim na generalnu a kamoli da je radim, jos pogotovo ti sam hoces da je radis, tragedija! :banghead:
Samo ces baciti pare a o zivcima da ne pricam, ja sam za 2 godine preko 10.000e dao na kojekakve popravke na toj Alfi, imam svedoke i to ovde sa foruma, zajebi generalnu i nadji neki dobar motor ili ceo auto pa rasprodaj ostalo a motor ostavi izace te dzabe na kraju ako to uradis!
Poenta je sto nikad neces potrefiti karike kako treba, pa sto Godza kaze klipovi svaki razliciti, ako uzmes tvrdje karike one ce cilindre na bloku da istrose, opet ako uzmes mekse njih ce cilindar potrositi, igranka bez prestanka, moj savet bolje batali, kajaces se samo! :ziveli:
Dok citam ovo vec mi je muka kad se setim tog perioda u mom zivotu... :grrr:


Ako ti se ovo desavalo , dizi ruke od mehanike , nije za tebe... Na vise motora sam radio generalne i svaki se i dan danas vozi bez greske , jako je bitna kvalitetna masinska obrada , balansiranje rotirajucih delova itd. Cak i na motorima na kojima sam pasovao karike zarad vece kompresije i oni su do sada pregazili 60 000+ km tako da... Naravno , ako lose uradis obradu , nijedan kvalitetan deo te nece spasiti.


@ Daner
Ne mozes samo jedan cilindar da hilznujes , ako mora jedan , moraju svi. Karike obavezno uzimaj najmekse moguce , bolje da ona ode nego da unistava blok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 20:54 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2008 00:06
Postovi: 8138
Lokacija: Бежанијска Коса
Ime: Стефан
Opel: Астра Ф гејси
Garaza: pogledaj
Ma nije perkele sam radio generalnu :D

_________________
komsija91 je napisao:
Aahahahah a obrtaljka kao gradomer u rakiji gore dole


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 21:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2009 02:47
Postovi: 792
Lokacija: Banatsko Karadj
Ime: Dane
Opel: calibra 16V
ne kontam shto moraju svi ako mora jedan ?

ako razbusim 3 rupe na specijalu i jednu hilznujem u specijalu u cemu je problem onda ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 21:30 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
xen je napisao:
Ne mozes samo jedan cilindar da hilznujes , ako mora jedan , moraju svi. Karike obavezno uzimaj najmekse moguce , bolje da ona ode nego da unistava blok.


Zasto ne bi mogao samo jedan cilinder da hilznuje, sve zavisi od masinske radionice, naravno da ce da ce mu dati objasnjenje da je najbolje sva cetiri cilindra da se odrade zbog novca.

Ovo za karike odem u radnju i trazim mekse karike, na osnovu cega ce prodavac ili majstor ili neki inzenjer, utvrditi koje su mekse karike.

Kod oplea se prodaju po kataloskom broju i samo jedne, jedine karike idu na specijalu i nigde nista nema da pise o elasticnosti karika.

Karike koje se menjaju mogu da se provere da li su auzgledovane ili nisu, sto bi se reklo da li su krte elasticne ili ne.
A to se proverava tako sto se karika uvrne i ako ostane uvrnuta onda je motor pretrpeo odredjene temperaturne razlike tj, ostajao bez tecnosti i pregrevao se motor.

A ako se karika uvrne i vrati usvoj polozaj onda je ona ispravna.

Znaci ova provera se vrsi kada su karike za zamenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 21:53 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2011 00:08
Postovi: 120
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Ime: Nemanja
Opel: none
Sam si naveo zasto kako i kada se radi hilznovanje a kada busenje , hilznovan cilindar i busen ce se ponasati isto na samom startu , posle xxx kilometara dolazi do razlike koja se javila u samom perodu kaljenja koje je buseni cilindar imao prilikom ekspoatacije i samim tim razlike u pritiscima sto vodi do brzeg stradanja motora.

Sto se tice karika , zna se koji brand pravi "mekse" a koji "tvrdje" karike , ne znam za opela , ali za japance postoji razlika , naravno deklarisana.

Navodis kako se proverava karika kad je van motora , cekaj hoces da mi kazes ako se karika vrati u prvobitan polozaj , tj ako nije pretrpela "gorenje" motora da ces da je vratis u motor? Zasto bi uoste proveravao kariku koju si izvadio iz motora? Mozes radi sopstvene provere da vidis kako je motor radio , ali nesto drugo , nikako....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 22:11 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Gresis blok motora koji je pretrpeo mnoga kaljenja ako ih je i bilo, je jako kvalitetniji nego bilo koja hilzna koja se ubacuje a istoj ne znas svojstvo materijala, vec se ide verujuci masinskoj radionici na rec da je ok, jer u originalnu hilznu kod opela nemas gde da pazaris.

Sto se karika tice opel nema mekse i tvrdje karike.
Ali bih bas voleo da saznam za karie, gde pise da je razlika u elasticnosti i tvrdoci, to su price nabedjenih trkaca.

Naravno da staru kariku niko pametan nece da vrati, a kao sto si i sam napisao radi sebe proveris kakva je karika i da li je bilo pregrevanja i ostalih anomalija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 22:18 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2011 00:08
Postovi: 120
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Ime: Nemanja
Opel: none
To sam i napisao , kvalitetniji je izbusen blok od hilznovanog , dakle 3 cilindra ce se sigurno bolje ponasati od hilznovanog koji ce pre da popusti od busenih.

Igrom slucaja sam u krugu "nabedjenih trkaca" koji prave sampionske rezultate , a upravo finese odlucuju. ;)

Ne vidim dalji tok ove rasprave , ti imas svoje ubedjenje po kojem radis , ja svoje i niko od nas dvojice nece promeniti misljenje , dakle na dalje ide mlacenje prazne slame.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 22:26 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Nisam imao nameru da prozivam kada sam rekao nabedjeni trkaca, jer od svojih 43 godina sa tom felom trkaca sam bio skoro 20 godina, na svu srecu vise nisam, i znam dobro o cemu pricam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 22:29 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2011 00:08
Postovi: 120
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Ime: Nemanja
Opel: none
Zavisi i sa kime si bio , to isto igra jako bitnu ulogu , znam ih i ja koliko hoces , retki su pravi znalci ;) I razumem te kad kazes "na svu srecu" :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Feb 2011 22:34 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Bilo ih i sampiona tri godine za redom, pa vicesmpiona, ali to je druga prica :wink:

Vazno je da se sad razumemo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 01 Dec 2014 21:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2014 15:53
Postovi: 31
Lokacija: Smederevo
Ime: Miloš
Opel: Astra G
Godza je napisao:
Mere standard klipova kod C20XE motora:

1.85,976 do 85,998mm
2.85,986 do 85,985mm
3.85,996 do 86,005mm
4.86,006 do 86,015mm
5.86,016 do 86,025mm

Fabrickli ima samo jedna specijalu i klip na prvo specijali ima toleranciju do 2.5 stotih. To treba da pise na celu klipa.

prva specijala je 0,5mm

Naravno da moze i na drugu da se odradi.

Lezaj radilice je 0.25mm prva specijala
Lezaj radilice je 0.5mm druga specijala


Ovo 0,5mm za prvu specijalu, to je za ukupan prečnik cilindra? ne 0,5 po zidu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cene za generalnu c20xe :D
PostPoslato: 20 Avg 2019 13:43 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 20 Jul 2019 13:28
Postovi: 84
Lokacija: Beograd Banjica
Ime: Dejan
Opel: Insignia 2.0cdti
Koliko te kostao motor 450e? Nasao sam nekog majstora valjda ce ok da uradi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs