Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Apr 2024 06:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Prati ili ne motor?
PostPoslato: 03 Sep 2010 20:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
Dakle,cim sam kupio korsu b,1.2-htio sam odvesti u autopraonicu da mi fino operu motor.Medjutim,razgovarajuci sa jednim poznanikom koji je odmah i pogledao komplet auto,a koji se eto i razumije u opele-preporucio mi da to nikako ne radim,ako je vec fino isao bez ikakvih problema da sad ja to ne pokvarim!?Na kraju sam samo magicnom krpom uz pomoc spricanja iz pumpice u kojoj je rastvor deterdzenta za sudje onako"suho"prebrisao haubu sa unutrasnje strane,crijeva,neke plastike...izgleda mnogo bolje motor,ali ipak to nije pranje kao u autopraonicama sto ga operu.Pa bih vas pitao sta vi preporucujete-da li da ga odvezem u autopraonicu i operem motor pod jakim mlazom vode ili ne? :(

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prati ili ne motor?
PostPoslato: 03 Sep 2010 21:14 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
Pa dobro sad motor se pere npr ako mislis da ti curi ulje ili tako to pa da vidis gde pusta.Mada zasto da ne moze da se pere.Samo nemoj nikako na topli motor.Cekaj da se ohladi.
A posle 1-2 dana ce se sve vratiti u normalu kakav je i bio nece nista da mu skodi pranje

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prati ili ne motor?
PostPoslato: 03 Sep 2010 21:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
Ne curi mi nista po motoru,nego mislim da nikad nije opran,nakupilo se nekakvog blata,prljavstine....ma najvise se zbog elektrike bojim,mada sam cuo price da znaju grubi biti peraci pa nehotice udare u neki mehanicki dio,polome....najvjerovatnije cu otici u samousluzne praonice i samo tamo gdje je najprljavije cu pokusati to sam oprati....ne vjerujem vise nikome!

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prati ili ne motor?
PostPoslato: 03 Sep 2010 21:44 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Maj 2009 15:58
Postovi: 916
Lokacija: Marburg(D)
Ime: abi
Opel: Vectra C 1.9 cdti, Ford Mondeo 2.0 TDDi
e tu si u pravu.Mada imas neki sprej zaboravio sam kako se zove sa njim nije za motor nego ne znam ni ja zasta je ali sa njim samo poprskas i ne moras da kvasis motor vodom on sam ispari i to odmah.
Neko ce ti vec reci kako se zove ja ne mogu da se setim to ti je mnogo bolja solucija a motor posle toga izgleda kao da je izasao iz fabrike.

_________________
šta je to noć veštica??To je kao dan žena samo što je po noći!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prati ili ne motor?
PostPoslato: 03 Sep 2010 21:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
shakal_86 je napisao:
e tu si u pravu.Mada imas neki sprej zaboravio sam kako se zove sa njim nije za motor nego ne znam ni ja zasta je ali sa njim samo poprskas i ne moras da kvasis motor vodom on sam ispari i to odmah.
Neko ce ti vec reci kako se zove ja ne mogu da se setim to ti je mnogo bolja solucija a motor posle toga izgleda kao da je izasao iz fabrike.

Aha,vidio sam i ja taj sprej-i bas je za neko suho pranje motora,nikad ga nisam koristio pa ne znam da li stvarno pere.Najvjerovatnije cu uzet taj sprej,jer mi se nikako ne kvasi elektrika,ne znam kako ce se poslije ponasati,jednom mi je rekao jedan dobar autoelektricar jednu dobru recenicu;"Ako ti vec auto fino ide i nista nemas problema-bolje nista ne dirati!" :wink:

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs