Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 23:07

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Provera ispravnosti ventila ler gasa
PostPoslato: 27 Jul 2010 12:13 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2010 16:40
Postovi: 198
Lokacija: SRBIJA-Bor
Ime: Dejan
Opel: Vectra a 2.0
Moze li mi neko objasniti polozaj ventila ler gasa kada je motor hladan i kada je zagrejan.
Na skinutom ventilu (bez dovoda napona), duvao sam u cev i vazduh prolazi na drugoj cevi na telu ventila.
Sa dovodom napona, ventil se malo zatvorio. Ponovio sam postupak i tada je vazduh prolazio samo malo teze.
Da li tako treba ili pod naponom ventil mora da skroz zatvori i tako spreci bilo kakav prolaz vazduha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Provera ispravnosti ventila ler gasa
PostPoslato: 10 Sep 2010 15:52 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2010 16:40
Postovi: 198
Lokacija: SRBIJA-Bor
Ime: Dejan
Opel: Vectra a 2.0
Ajdemo kolege, da ne bih otvarao novu temu nadovezacu se na ovu staru posto me interesuje ovaj ventil ler gasa.
Elem dolaskom hladnijeg vremena i prilikom startovanja hladnog motora desava se da mi auto upali iz prve ali je ler gas dosta nizak nekih 500-550 rpm. Osecaju se dosta vibracije od nestabilnog rada motora pa moram malo da mu doziram gas da bi se smirio. E, sad posle nekih 2 minuta ler gas se stabilizuje na nekih 800-850 rpm. Situacija je ista i na plinu (BRC venturi). Nakon ovoga kada mu naglo nabodem gas lepo primi i vrati na ler na nekih 600 rpm (par delica sekunde) a onda se ponovo stabilizuje na normalu.
U voznji ne pravi nikakvih problema, niti kada kocim niti kada stisnem kvacilo.
Posto su mi ovo prvi hladniji dani sa Vectrom interesuje me da li je to OK ili ne t.j. da li joj treba neko vreme da se zagreje (mada mislim da mora da ima konstantan ler u bilo kojim vremenskim uslovima)
Napominjem da sam isprao "ocistio" letos ventil ler gasa. Mehanicki nista nisam dirao oko njega. Jedino sto sam vizuelno mogao da primetim je to da kada kontakte ventila spojim direktno na akumulator, ventil se jedva malo pomeri. Znaci takodje me interesue da li i to tako treba ?
Molim Vas da mi neko pomogne, jer ako postoji problem onda zimi nema ni da je upalim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Provera ispravnosti ventila ler gasa
PostPoslato: 10 Sep 2010 18:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
nesto mi cudno,zar ti se nikad ne pali na prvo paljenje sauh?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Provera ispravnosti ventila ler gasa
PostPoslato: 10 Sep 2010 21:28 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2010 16:40
Postovi: 198
Lokacija: SRBIJA-Bor
Ime: Dejan
Opel: Vectra a 2.0
Pa odakle da znam dali se pali, uglavnom, desava se da kada ga upalim bez gasa, da ima ovakve simptome.
Malopre sam morao do grada pa sam ga upalio sa gasom, znaci okrenem kljuc i dodam gas, e, prica je malo drugacija sada, ler je oko 650 rpm, sto je podnosljivije i vrlo brzo se digne na odgovarajucih 800-900 rpm. Mozda zato sto sam danas kapnuo par kapi ulja u one otvore ventila ler gasa, mada koliko sam gledao po netu, on bi morao u pocetku da ima veci rpm pa kako se auto zagreva tako da on spusta rpm.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs